Nie da się zaprzeczyć faktowi, że dzisiejszy świat żyje w pośpiechu. Każdy z nas żyje w wielkim pędzie, staramy się jak najbardziej nadążyć za dzisiejszym stylem życia i maksymalnie przystosować się do zmieniających się wciąż warunków otoczenia. Aby nam to ułatwić powstaje również szereg nowych technologii. Pozwalają one sprostać presji czasu, a także ułatwiają podążanie za najnowszymi trendami. 

Tak samo, jak w przypadku wszechobecnego pośpiechu, tak w przypadku stylu życia, również można zaobserwować różnego rodzaju mody. Obecnie zza oceanu przyszła do nas moda na bycie zdrowym, szczupłym, zgrabnym. To związane jest bardzo ściśle ze współczesnym wyznacznikiem piękna. Poza tym w obiegowej i powszechnej opinii publicznej istnieje przeświadczenie, że osoba zgrabna i szczupła odzwierciedla osobę bardzo zdyscyplinowaną, cierpliwą, wytrwałą i zdolną do osiągnięcia sukcesu. Osoby z nadwagą lub otyłością uchodzą za słabych, nieszczęśliwych, zaniedbanych i niezdolnych do jakichkolwiek sukcesów zarówno na polu zawodowym, jak i uczuciowym.

W powyższych przyczyn dziś każdy człowiek, niezależnie od płci, wieku, zawodu lub statusu ekonomicznego, za wszelką cenę pragnie dążyć do kanonu piękna, jakim jest szczupła sylwetka. Aby to osiągnąć, wiele z nas robo to na własną rękę bez wsparcia jakiegokolwiek instruktora lub samouczka. Myślimy, że po przeczytaniu kilku porad w Internecie, możemy w bardzo prostym przełożeniu wypróbować to na sobie. Jednak kiedy zmierzymy się z rzeczywistością i zobaczymy, iż nie jest to takie proste, jak myśleliśmy, porzucamy swe zamiary topiąc smutek z niepowodzenia w kolejnych, nawarstwiających błędach dietetycznych. Pogarsza to dość znacznie naszą sytuację i prowadzi do mechanizmu błędnego koła, z którego nie tak prosto uciec. Tak więc warto poszukać pomocy, które pozwolą nam utrzymać wysoki próg motywacji do działania i pokażą nam, w jaki sposób zacząć prozdrowotny styl życia. Idealnego rozwiązania w tej sytuacji warto upatrywać w najnowszych trendach technologii.

Aplikacje mobilne już dawno stały się popularne, a swój złoty wiek przeżywają właśnie teraz. Na runku pojawiło się wiele programów, których zadaniem jest pomóc w kontroli ilości spożywanych kalorii, jakości posiłków, a nawet wydatkowanej energii podczas ćwiczeń fizycznych.  Nie da się ukryć, że wspomaganie się aplikacjami internetowymi, zrewolucjonowało odchudzanie większości społeczeństwa. Opinię tą wydali eksperci, który wyliczyli, że osoby korzystające z pomocy aplikacji telefonicznych chudły średnio ponad pięć kilogramów i utrzymały swój wynik nawet przez rok.

Coraz większą popularnością cieszą się aplikacje treningowe, które na podstawie naszej wydolności fizycznej proponują nam różnego rodzaju treningi wydolnościowe, siłowe, mieszane. Jest to świetna alternatywa w ramach osobistego trenera personalnego. Na rynku istnieją także różnorodne aplikacje, których celem jest świadczenie usługi osobistego dietetyka online. Do nich właśnie należy aplikacja Dietmap, której celem jest dopasowanie na podstawie krótkiego wywiadu odpowiedniego planu żywieniowego do użytkownika. Dzięki temu możemy być pewni, że dieta jest indywidualna, zgodna zapotrzebowaniem i stylem życia osoby ją stosującej. Dodatkowo sięgając po aplikację mobilną Dietmap dostajesz możliwość zarządzania swoim planem żywieniowym, funkcję pozwalającą generować listę zakupów, kontrolować jakość i wartość odżywczą diety, aktualizować masę ciała oraz prowadzić osobisty dziennik. Dzięki temu bez zbędnej straty czasu i pieniędzy możesz z dumą dążyć do osiągnięcia szczupłej i zgrabnej sylwetki, a także cieszyć się dobrym zdrowiem. Wspólnie z DIETMAP.PL odchudzanie staje się prostsze i przyjemne, a co najważniejsze – skuteczne.

(Visited 396 times, 1 visits today)