Lato trwa, zatem sezon ogrodniczy w pełni! Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest regularne i dokładne koszenie trawy. Dlatego właśnie wybierając kosiarkę, warto postawić na taki model, który nie tylko zadba o Twój trawnik, lecz również sprawi, że praca na świeżym powietrzu stanie się przyjemnością.

Jakie funkcje powinna mieć? Czym się kierować w czasie poszukiwań? Czy wielkość ma znaczenie? Zakup kosiarki spalinowej to nie lada wyzwanie! Podpowiadamy więc, na co zwracać szczególną uwagę, by dokonać mądrego zakupu!Kosiarka spalinowa – najważniejsze funkcje

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie funkcje powinna mieć kosiarka spalinowa, jesteś we właściwym miejscu. Dynamiczny rozwój technologii widoczny jest w każdej dziedzinie i nie ominął on oczywiście także branży ogrodniczej.

Nowe modele kosiarek spalinowych wyposażone są w innowacyjne funkcje, które otwierają wiele możliwości przed ich użytkownikami. Sprawdź, które z nich są najważniejsze oraz najbardziej użyteczne i zmienią Twój ogród nie do poznania! Należą do nich:

– koszenie z tylnym wyrzutem do kosza; funkcja szczególnie przydatna w sytuacji, gdy do skoszenia masz reprezentacyjną powierzchnię i zależy Ci, by skoszony materiał nie zalegał później na trawniku. Kiedy kosz zostanie napełniony, wystarczy go odpiąć, a zawartość wysypać,

– koszenie bez zamontowanego kosza z tylnym wyrzutem; to funkcja, która będzie przydatna zwłaszcza w przypadku rozległych, mocno zarośniętych terenów,

– boczny wyrzut; idealnie sprawdzi się w przypadku konieczności skoszenia większych obszarów. Co więcej, pozwoli zachować czystą ścieżkę koszenia,

– mulczowanie (mielenie); pozwala silnie rozdrabniać trawę i pozostawiać ją na darni, gdzie ulega rozłożeniu i nawozi murawę. Należy z niej korzystać jedynie w sytuacji, w której trawnik jest regularnie koszony – nawet co kilka dni.

Jak wybrać rozmiar kosiarki?

Jednym z najważniejszych parametrów kosiarki spalinowej jest szerokość cięcia trawy. Zwróć na to szczególną uwagę, ponieważ im większa, tym bardziej użyteczna będzie sama maszyna. To natomiast wiąże się z większym gabarytem całej kosiarki.

Większy rozstaw ostrzy pozwala na szybsze i dokładniejsze wykonanie pracy. Jeżeli Twój ogródek ma np. 10 metrów szerokości, maszyna o szerokości pracy około 35 centymetrów będzie potrzebowała mniej więcej 30 kursów, natomiast jeśli będzie ona wynosiła 50 centymetrów, wystarczy zaledwie 20 kursów.

(Visited 53 times, 1 visits today)