Marsz z kijami, jak powszechnie określa się Nordic Walking, to sport zyskujący coraz więcej zwolenników, zarówno wśród młodych, jak i nieco starszych osób. Oprócz wspomnianych kijów niezbędnym wyposażeniem sportowca są także buty, ułatwiające przemierzanie wielokilometrowych tras. Czym powinno wyróżniać się obuwie przeznaczone do Nordic Walkingu? Na jakie cechy musimy zwrócić uwagę, kupując nową parę butów? Sprawdźcie nasz krótki poradnik.Nie tylko wygląd się liczy

Do tego, że w przypadku butów sportowych nie tylko ich wygląd ma znaczenie, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Owszem, estetyka jest istotna, jednak na pierwszym miejscu musimy postawić jakość, bezpieczeństwo oraz dopasowanie butów do indywidualnych cech anatomicznych sportowca.

W przypadku Nordic Walking szczególną uwagę powinniście zwrócić na podeszwę, która musi amortyzować wstrząsy. Specjalna pianka doskonale sprawdza się w tej roli, dlatego zrezygnujcie z uniwersalnego obuwia na rzecz modeli zaprojektowanych do Nordic Walking.

Gdzie najlepiej kupić tego rodzaju buty? Znajdziecie je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak konkretną parę przymierzyć, aby sprawdzić, czy dobrze leży na stopie, nie jest za luźna ani nie uwiera.

Dlatego też, przynajmniej na początek, odwiedźcie sklep sportowy, w którym możecie sprawdzić wszystkie dostępne modele i wybrać ten, który w pełni odpowiada waszym potrzebom. Jeśli na przeszkodzie w zakupie obuwia sportowego stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystajcie z możliwości, jakie daje szybki kredyt.

Dobra przyczepność

Aby uniknąć poślizgnięcia się na mokrej nawierzchni, warto wybierać buty, których podeszwa ma odpowiedni bieżnik. Tego rodzaju obuwie sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych.

Niektórzy decydują się na uprawianie Nordic Walking także w zimie, dlatego też dobrze jest wyposażyć się w buty przeznaczone na tę porę roku. Wówczas, oprócz właściwości antypoślizgowych, należy zwrócić uwagę również na ocieplenie obuwia oraz jego elastyczność. Buty zbyt sztywne będą powodować dyskomfort podczas przemierzania nawet krótkich tras.

Elementem bardzo ważnym jest także materiał, z jakiego wykonano buty. Nie czyńcie pozornych oszczędności, wybierając sztuczne i nieprzewiewne surowce. Korzystając z szybkiego kredytu, kupcie buty o właściwej wentylacji, które jednocześnie zapewnią komfort i wyeliminują ryzyko powstawania otarć czy bolesnych odcisków.

(Visited 69 times, 1 visits today)