Chwila relaksu należy się od czasu do czasu każdemu. Leżenie na kanapie, spacer z psem, czy plażowanie. Warto jednak zajrzeć kiedyś do masażysty, który nie tylko pozbawi nas uczucia spiętych mięśni, ale równie dobrze po prostu pozwoli poczuć się, jak w niebie. Jedna wizyta u profesjonalisty z pewnością sprawi, że niejednokrotnie wrócimy do gabinetu.Masaże mają różnoraki wpływ na człowieka, oto kilka zalet, które powinny skłonić każdego człowieka do wybrania się do odpowiedniego gabinetu:

 1. Wprowadza ciało i umysł w niezwykły i tajemniczy stan harmonii – dzięki wyszkolonym specjalistom możemy się poczuć o niebo lepiej, w dodatku bez porad psychologa, czy innego lekarza od zdrowia psychicznego. Samopoczucie i wewnętrzny spokój to argument numer jeden na naszej liście plusów. Warto więc zastanowić się, czy wydawać pieniądze na sesje z psychologiem, czy może po prostu udać się do gabinetu na masaż i dać zregenerować się umysłowi i ciału jednocześnie, często za mniejsze pieniądze

 2. Numer dwa stanowi fakt, że jest to dobra alternatywa dla sportowców, a także osób hobbistycznie zajmujących się sportem – ból stawów szczególnie często doskwiera bardzo aktywnym osobom. Aby nie dać się osłabić, należy raz na jakiś czas udać się do masażysty, by rozluźnił spięte tkanki, mięśnie i stawy.

 3. Zawrze krew! – jest to bardzo istotny element naszego ciała. To właśnie ona niesie z sobą tlen i bardzo ważne składniki odżywcze, które pomagają prawidłowo funkcjonować naszemu organizmowi. Masaże wspomagające krążenie pomagają usunąć zbędne produkty przemiany materii, co jest równie ważne dla naszego zdrowia.

 4. Poprawa wyglądu skóry – dzięki masażom możemy znacznie polepszyć wygląd naszej skóry, a to wszystko dzięki ujędrnianiu i uelastycznianiu jej. Dodatkowo pozbywamy się obumarłego naskórka, otwieramy ujścia gruczołów potowych i łojowych, jak również rozbija się tkanka tłuszczowa.

 5. No i jako wisienkę na torcie umieścimy informację najważniejszą. Masaże lecznicze pomagają nam zwalczyć ból. Problemy z kręgosłupem, bóle głowa, czy menstruacyjne, to najczęściej doskwierające nam dolegliwości, które przecież można zwalczyć. Wciąż jednak zbyt rzadko wybieramy się do masażysty, a zamiast tego wolimy łykać garści tabletek przeciwbólowych, żyjąca w nadziei, że nam pomogą.

Rodzajów masaży jest wiele, w gabinetach masażu oferty są przeróżne, w zależności od kwalifikacji kadry, czy sprzętu. Zanim więc wybierzemy się na masaż, warto zorientować się, gdzie znajdziemy najbogatszą ofertę oraz jak wygląda i na co działa każdy z poszczególnych masaży. Jest to o tyle ważne, że nie będziemy zmuszeni do wyboru jednego z 3 rodzajów, ale za to będziemy mieli szeroki wybór, dzięki czemu masażysta pomoże nam się wyzbyć np. bólów kręgosłupa – masaż leczniczy, albo ukoić nasz umysł – masaż relaksacyjny.

Masaże lecznicze:

Są to masaże, które stosuje się w przypadku wystąpienia urazów, bólów kręgosłupa, bólów mięśni, a nawet skoliozy, ograniczeń ruchowych i naderwania mięśni i ścięgien. Mimo to jest lista przeciwwskazań, która wyklucza grono osób ze skorzystania z danej usługi.

 • zakrzepowe zapalnie żył (zakrzepica żylna)

 • choroby nowotworowe

 • choroby skóry

 • brak ciągłości skóry

 • gorączka

 • bardzo zły stan zdrowia

Masaże relaksacyjne:

W tej grupie szczególną pozycję zajmują dwa rodzaje masażu. Standardowy masaż relaksacyjny oddziałuje na stan emocjonalny i fizyczny. Łagodzi stres i silne stany pobudzenia emocjonalnego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których praca zmusza ich do częstego przebywania w jednej pozycji, ponieważ masaż ten pomaga się pozbyć uczucia zesztywnienia i ciężkości. Masaż relaksacyjny w połączeniu z odpowiednią muzyką i blaskiem świec jest wyjątkową przyjemnością po ciężkim dniu, idealnie pasuje na prezent dla Ciebie i bliskiej Ci osoby.

Drugim idealnym sposobem na odprężenie się, będzie skorzystanie z masażu gorącymi kamieniami – mowa tu o kamieniach bazaltowych, które są ukojeniem dla spiętych i bolących mięśni. Szczególnie zalecane jest skorzystanie z tego masażu w okresie zimy, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera, a my potrzebujemy czegoś na poprawę humoru, którego nie poprawia szaro – bura aura.

Polecamy dodatkowo wzbogacić się o wiedzę ze strony internetowej danego gabinetu, aby sprawdzić jakie rodzaje masaży mają w swojej ofercie oraz jak wpływają one na nasze ciało i umysł. Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta u specjalisty sprawi, że częściej będziecie tam zaglądać. Niesamowity urok masaży jest nie do opisania słowami.

Wszystko dzieje się w kompletnej ciszy bądź przy delikatnie włączonej muzyce, często w towarzystwie świec. Przestrzegamy również przed wyborem pierwszego, lepszego gabinetu masażu, ponieważ może się okazać, że pracująca tam osoba, nie ma odpowiednich uprawnień i hobbistycznie, ale niekoniecznie dobrze wykonuje swoją pracę. Najlepiej upewnić się, czy trafiliśmy do odpowiedniej osoby.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez Gabinet Masażu Art Massage Dorota Kuzan z Poznania oferujący masaż leczniczy i relaksacyjny.
(Visited 669 times, 1 visits today)