Rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie zarówno do domu jednorodzinnego, jak i do lokalu usługowego czy urzędu. Dzięki zewnętrznemu montażowi rolety tego rodzaju stanowią nie tylko osłonę przed wścibskimi spojrzeniami, ale także skuteczną barierę antywłamaniową. Co jeszcze warto wiedzieć o zewnętrznych roletach?Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak działają rolety zewnętrzne?
  • czym się różnią rolety zewnętrzne natynkowe od podtynkowych?
  • dlaczego warto zamówić rolety zewnętrzne na wymiar bezpośrednio od producenta rolet??

Rolety zewnętrzne stają się coraz bardziej popularne. Kupują je zarówno właściciele domów jednorodzinnych, właściciele mieszkań znajdujących się na parterze budynków, właściciele lokali usługowych, sklepów oraz urzędy i inne miejsca użyteczności publicznej.

To doskonała osłona przeciwko włamywaczom, a jednocześnie takie rozwiązanie, które pozwala na zasłonięcie wnętrza biura, urzędu czy mieszkania przed spojrzeniami ciekawskich osób, kiedy miejsca te są puste lub ich właścicieli nie ma w środku.

Jak działają rolety zewnętrzne? Co wybrać – rolety natynkowe czy podtynkowe?

Montaż rolet zewnętrznych wykonywany jest na zewnątrz, na elewacji budynku. Ich głównym zadaniem jest ocieplenie budynków, ochrona przed słońcem, zabezpieczenie antywłamaniowe okien. Jedną z ich najważniejszych zalet jest możliwość swobodnego regulowania światła.

Rolety zewnętrzne można regulować zarówno manualnie, jak i elektrycznie, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Rolety zewnętrzne to również doskonałe rozwiązanie dla ochrony przed hałasem.

Rolety zewnętrzne zbudowane są  z kilku części. Są to: skrzynka rolety, pancerz rolety oraz prowadnice. Możemy je podzielić na:

  • Rolety natynkowe – Ich montaż nie musi ingerować w aktualny stan budynku, można je montować na elewacji domu oraz na ramach okiennych.
  • Rolety podtynkowe – przeznaczone przede wszystkim do stosowania w nowo budowanych budynkach. Zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie naruszają konstrukcji okna, drzwi czy nadproża. Ponadto idealnie wpasowują się w elewację i są jej integralną częścią.
  • Rolety nadstawne – skrzynka rolety umieszczana jest na ramie okna lub drzwi balkonowych. Prowadnice przykręca się do zewnętrznej części ramy okiennej. Skrzynka rolety jest niewidoczna.
  • Rolety antywłamaniowe – ich głównym celem jest ochrona nieruchomości przed włamaniem.
  • Rolety nadprożowe – roleta jest montowana podczas wznoszenia ścian budynku.

Jak widać, asortyment rolet zewnętrznych jest szeroki i warto dostosować swój wybór do sytuacji, w jakiej się znajdujemy i jakie mamy potrzeby.

Rolety zewnętrzne natynkowe – dlaczego warto zamówić je na wymiar bezpośrednio od producenta rolet?

Rolety zewnętrzne najlepiej jest zamawiać na wymiar, szczególnie jeśli chodzi o rolety zewnętrzne podtynkowe. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować zewnętrzne rolety podtynkowe pod wymiar każdego okna, niezależnie od tego, czy będzie to standardowy wymiar okna, czy okno o nieszablonowym wymiarze.

Dodatkowo możemy także wybrać sposób, w jaki będzie zwijana roleta zewnętrzna – ręcznie lub poprzez napęd elektryczny. Rolety zewnętrzne uruchamiane za pomocą napędu elektrycznego to najnowocześniejsze dostępne na rynku rozwiązania.

Sposób sterowania roletą jest bardzo prosty, a dodatkowo obsługę systemu ułatwia pilot. Sterowanie za pomocą pilota jest szybkie, łatwe i proste. Nie trzeba mieć do tego wielkiej wiedzy na temat tego, jak działa roleta zewnętrzna. To pozwala na to, aby rolety te były użytkowane zarówno w miejscach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych.

Dodatkowo zamówienie rolety zewnętrznej na wymiar pozwala na dopasowanie kolorystyki i rolety do wyglądu zewnętrznego całego budynku. Dzięki temu budynek nie zostanie oszpecony dodatkowym elementem, jakim jest roleta zewnętrzna.

Wszystkie kolory będą ze sobą współgrać i budynek od strony zewnętrznej nie straci na swojej estetyce. Producent rolet zewnętrznych podtynkowych pomoże nam także w idealnym doborze wszystkich elementów rolety, zarówno sterowania, jak i koloru oraz wymiaru.

Ponadto zamówienie rolety bezpośrednio u producenta bez udziału pośredników pozwala wynegocjować atrakcyjną cenę za roletę oraz montaż. Często zdarza się tak, że opomiarowanie, produkcja rolety oraz montaż są tańsze, kiedy kupujemy cały pakiet usług.

Wielu producentów rolet proponuje właśnie takie kompleksowe rozwiązanie, dodatkowo oferując także później serwis rolet. To bardzo ważne i warto na to zwracać uwagę.

Rolety zewnętrze – w jakiej sytuacji warto je zamontować i na co zwracać uwage?

Rolety zewnętrzne warto montować w miejscach, gdzie łatwo jest o niechciane włamania. Dodatkowo rolety zewnętrzne montowane są także w miejscach użyteczności publicznej, takich jak przychodnie, szpitale, banki oraz urzędy państwowe.

Stanowią estetyczną osłonę lokalu, a jednocześnie nie sprawiają, że estetyka budynku staje się gorsza. Zamawiając rolety zewnętrzne warto zastanowić się nad sposobem sterowania, a także nad doborem kolorystyki.

Producenci rolet zajmujący się profesjonalnym wymiarowaniem, produkcją oraz montażem rolet zewnętrznych pomogą nam na każdym kroku montowania rolet i będą dzielić się z nami fachowymi poradami tak, aby zamawiany przez nas produkt był zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Decydując się na montaż rolet wewnętrznych, warto pamiętać o tym, że jest to większy wydatek. Jednak warto go ponieść, ponieważ najlepsze produkty na rynku mają odpowiednią gwarancję oraz serwis oferowany przez producenta, co pozwala mieć pewność, że rolety tego rodzaju będą służyć nam przez długie lata.

Rolety zewnętrzne podtynkowe możemy zamówić w różnych wariantach kolorystycznych, od tych w kolorze metalowym po brązowe, białe, niebieskie i inne. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do kolorystyki budynku oraz naszego gustu.

Warto pamiętać o tym, że rolety zewnętrzne to produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości, które nie psują się łatwo i możemy mieć pewność, że są odpowiednie dostosowane do działalności czynników atmosferycznych.

Dzięki temu przez długie lata wyglądają ładnie i estetycznie, działają w prawidłowy sposób i mogą być eksploatowane przez długi czas. Co prawda ich poszczególne elementy mogą ulec zużyciu, ale istnieje możliwość ich wymiany.

Jeśli podpiszemy umowę z producentem rolet gwarantującą nam serwis zakupionych rolet zewnętrznych możemy mieć pewność, że rolety będą cyklicznie właściwie konserwowane, a ich zużywające się elementy wymieniane, co wydłuży znacznie żywotność zakupionego produktu.

(Visited 11 times, 1 visits today)