Baterie trójdrożne to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, który sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach. Ma za zadanie podnieść komfort życia domowników i zadbać o nasze zadowolenie. Już na etapie projektowania domu można przemyśleć zastosowanie takich baterii.Plusem jest to, że nawet na późniejszych etapach wykańczania domu, można cieszyć się łatwością instalacji baterii trójdrożnej. Sprawdźmy, jakie zalety ma stosowanie tych rozwiązań. Jak działa bateria trójdrożna? Dlaczego warto ją wybrać? O czym trzeba wiedzieć?

 

Bateria trójdrożna – działanie

Jak działa bateria trójdrożna? To pytanie z pewnością nurtuje wiele osób. Pamiętajmy o tym, że bateria tego rodzaju pozwala na dostęp do wody ciepłej, zimnej, jaki filtrowanej. W jednej baterii mamy zatem wiele funkcjonalności. Jest to ułatwienie dla domowników, którzy na co dzień korzystają z wody.

System działa na bazie dwóch odrębnych odwodów. Zwykła woda jest doprowadzana bezpośrednio z sieci wodociągowych, a filtrowana za pomocą osobnego obwodu. Zanim filtrowana woda trafi do naszego kranu, przepływa przez specjalny filtr. W efekcie korzystamy z dwóch niezależnych obwodów.

Woda filtrowana w tym wypadku jest uruchamiana osobnym kurkiem, dlatego nie ma mowy o mieszaniu się jednej wody z drugą. Gdy nie ma takiej potrzeby, po prostu nie eksploatujemy filtra. Taka opcja ma wiele korzyści.

Zalety baterii trójdrożnych

Jakie zalety mają baterie trójdrożne? Poza funkcjonalnością, takie urządzenia odznaczają się:

 

  • Łatwym użytkowaniem
  • Dużą wydajnością filtra
  • Oszczędnością przestrzeni
  • Dłuższą żywotnością filtra

Te kwestie doceni z pewnością każdy domownik. Filtrowana woda z kranu pozytywnie oddziałuje na nasz organizm i daje nam wygodę na co dzień. Bardzo łatwo można podnieść ilość spożywanej wody w ciągu dnia, tak aby zadbać o nawodnienie organizmu. Z drugiej strony nie trzeba korzystać z wody filtrowanej wtedy, gdy stosujemy ją do celów gospodarczych. Co ciekawe, takie rozwiązanie sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni.

Nowoczesne technologie

W celu zamontowania baterii trójdrożnej, nie trzeba martwić się dodatkową wylewką. To dobra wiadomość dla każdego, kto posiada ograniczoną przestrzeń. Nie zapominajmy o tym, że baterie trójdrożne są bardzo łatwe w montażu. Sprawdzają się także w łazience. Z użyciem jednej baterii można korzystać z wody zimnej, ciepłej i filtrowanej. Ta ostatnia posłuży nam w łazience do przemywania wrażliwej skóry twarzy. Bez względu na to, gdzie zastosujemy baterię trójdrożną, możemy cieszyć się ułatwieniem wielu codziennych czynności.

 

Jak widać, bateria trójdrożna daje użytkownikom wiele możliwości. Można liczyć na ciekawe rozwiązania, które dopasujemy do swoich oczekiwań. Na uznanie zasługują systemy Daf dostępne na stronie dafi.pl/baterie-trojdrozne , które już od lat są popularne w całej Europie.

Kosztują one niewiele i mogą wpłynąć na nasz komfort. Podczas doboru, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Bez wychodzenia z domu zakupimy baterie trójdrożne doskonałej jakości, które dobierzemy do potrzeb wszystkich domowników i do danego miejsca.

(Visited 18 times, 1 visits today)