Brama garażowa segmentowa: dlaczego to najlepszy wybór dla Twojego domu?

Przy budowie wymarzonego domu trzeba być praktycznym, to fakt. Bezpieczeństwo i wygoda to sprawy fundamentalne. Trzeba również zadbać o względy estetyczne. W związku z tym wybór bramy do garażu to dosyć ważna decyzja. Technologia oparta o segmenty jednak wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań i taką bramę warto rozważyć w pierwszej kolejności. W naszym artykule spróbujemy uzasadnić dlaczego.



Brama segmentowa jest energooszczędna

Zwykłe bramy uchylne otwiera się poprzez uniesienie do góry. Wówczas jednolite skrzydło zostaje umieszczone zaraz pod sufitem. W większości domów jest to przestrzeń niewykorzystana, więc takie rozwiązanie pozwala ją pożytecznie zagospodarować.

Brama garażowa segmentowa działa podobnie, ale zamiast jednego pełnego skrzydła klient otrzymuje szereg połączonych ze sobą paneli. Zawiasy ze stali nierdzewnej znajdują się w miejscach łączenia, a całość zabezpieczają wysokiej klasy uszczelki. Taki układ sprawia, że bramy segmentowe zyskują bardzo ważną cechę. Mowa o dobrej termoizolacji.

Inne rozwiązania są pod tym względem mniej funkcjonalne. Nie zapewniają wystarczającej ochrony wnętrza garażu przed zimnem. W rezultacie pomieszczenie bardzo łatwo się wychładza. Bramy garażowe segmentowe natomiast gwarantują dobrą izolacją cieplną, w efekcie czego można liczyć na oszczędności związane z ogrzewaniem.

Taki system ma sporo sensu zwłaszcza w dobie kryzysu energetycznego, prawda? I bez tego jednak zawsze warto mieć dodatkowe pieniądze w portfelu, które w innym wypadku musiałyby zostać wydane na wyższe rachunki.

Montaż i zdalne sterowanie

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku technologii segmentowej mechanizm otwierania jest bardzo podobny do tego, jak działa brama uchylna. U sufitu trzeba więc zamontować silnik elektryczny, który pociągnie profil ku sobie lub go opuści w zależności od potrzeb.

Niezbędne będą też prowadnice umieszczone w otworze garażowym. Dzięki nim cały proces zamykania/otwierania odbędzie się zawsze po tym samym torze. Tak z grubsza można określić podstawowy montaż bram segmentowych. Nie jest to zbyt skomplikowane, więc instalacja całego systemu zajmuje fachowcom tylko jeden dzień.

Jeśli chodzi o sterowanie bramy garażowej segmentowej, może ono polegać na zasadzie pracy manualnej. Wystarczy lekko pociągnąć profil do góry lub w dół. Nowoczesne systemy są tak zaprojektowane, aby czynność nie wiązała się z dużym wysiłkiem.

Niemniej istnieje jeszcze lepsze rozwiązanie: starowanie pilotem. Można mieć dowolną liczbę urządzeń skonfigurowanych z daną bramą w garażu. Dzięki temu da się ją uruchomić zarówno z pozycji samochodu, jak i wnętrza domu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowe piloty służą jako zabezpieczenie na wypadek utraty jednego z nich. Można je też rozdysponować między domowników.

Sterowanie systemów segmentowych jest też możliwe za pomocą aplikacji mobilnej, czemu zwykle służą dodatkowe mechanizmy kupowane osobno. Zanim jednak się na to zdecydujesz, zalecamy konsultacje ze sprzedawcą Twojej bramy. Chodzi o to, aby upewnić się, czy dany model będzie kompatybilny z dodatkowymi sterownikami.

Ile kosztują segmentowe bramy garażowe?

Trudno na jednoznaczną odpowiedź. Wymiary produktu, szczegóły dotyczące ryglowania i inne parametry mają wpływ na końcową cenę całości. Brama garażowa segmentowa to jednak wydatek nieco droższy w porównaniu do innych rozwiązań, ale i tak pozostaje bardziej opłacalną inwestycją. Dobre właściwości termoizolacyjne pozwolą wyrównać nadwyżkę w ciągu paru lat, a następne zimy będą już czystą oszczędnością.

(Visited 16 times, 1 visits today)