Na półkach w drogeriach jest wiele kosmetyków pod oczy – kremy, sera czy produkty typu roll on. Piękne opakowania i oddziałujące na zmysły karteczki z napisem ,,promocja’’ zachęcają do kupna danego kosmetyku. Niestety, pierwszych kilka aplikacji nie daje żadnych efektów, a Ty z nadzieją, że to się zmieni nie rezygnujesz z dania drugiej szansy, a nawet wielu kolejnych, bo być może produkt zadziała. Bardzo często kończy się to rozczarowaniem. Znasz to z autopsji? Czas położyć temu kres. Możliwe, że popełniasz kluczowy błąd podczas zakupów, a mianowicie nie czytasz etykiety i składu. Sprawdź, dlaczego jest to tak ważne i czego w tym składzie szukać! 

Skład kremu pod oczy wyznacza jego jakość i skuteczność

Nie estetyczne opakowanie, ale skład kremu świadczy o tym, że jest to dobry produkt. Oczywiście bardzo często ekskluzywne kremy mają również niebanalne opakowanie, jednak to nie ono jest najważniejsze. Może jedynie zwiększyć komfort używania danego kosmetyku, ale nie sprawi, że będzie on bardziej skuteczny. Z tego względu nie kieruj się tym, jak prezentuje się krem z zewnątrz, ale czytaj jego skład. To konsystencja produktu znajdzie się na Twojej skórze. Zanim zaczniesz analizować składniki zawarte w kremie, zastanów się jaka jest Twoja cera i czego potrzebuje. Odznacza się wrażliwością, skłonnością do przesuszania, a może w widoczny sposób ujawnia zmęczenie. Cechy te powinny być wyznacznikiem podczas wyboru kremu.

Krem czy serum?

Zarówno krem i serum to produkty, które aplikuje się pod oczy. Oba mogą być dedykowane na takie same dolegliwości i ze względu na tą samą problematykę okolic oczu. Każdy z nich może być równie dobry i właściwie spełniać swoje funkcje. Różnica między kremem a serum jest jedna, choć dość kluczowa. Otóż serum to kosmetyk o bardziej skoncentrowanym i treściwym składzie. To dawka odżywczego zastrzyku, który dostaje się do wewnętrznych struktur skóry. Oczywiście kremy również dogłębnie odżywiają okolice oczu, jednak serum robi to znacznie lepiej. Nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować w kremy, ponieważ sięgając po te z wyższej półki, masz szansę tak samo odżywić skórę pod oczami, jak w przypadku serum. Jeśli szukasz dobrych kremów w korzystnej cenie, poznaj kremy pod oczy L’Oreal Paris. W ofercie tej marki znajdziesz kremy dla kobiet w różnym wieku i o różnych potrzebach.

Każdy krem powinien nawilżać

Nawet jeśli skóra pod oczami nie jest wrażliwa i skłonna do przesuszania się, szukając kremu pod oczy zwróć uwagę, aby zawierał humektanty. To składniki nawilżające i zatrzymujące wodę w skórze, nie pozwalające jej mimowolnie wyparować. Cera każdego z nas mimo, że ma inne wymagania, zbudowana jest z takich samych warstw i struktur. Jest bardzo cienka i podatna na infekcje oraz podrażnienia. Z tego względu należy ją nawilżać, by nie dopuścić do pogorszenia się jej stanu. Nawodniona skóra wokół oczu to nie tylko zdrowa kondycja, ale świeże spojrzenie i komfort każdej aplikacji makijażu, który nie waży się, ale wygląda bardzo profesjonalnie.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Wiele kobiet twierdzi, że kremy przeciwzmarszczkowe to mit i marketingowy chwyt. Mimo, że kremy na zmarszczki nie zlikwidują ich ani nie zapobiegną pojawieniu się nowym to mają wiele innych zastosowań. Otóż sprawiają, że spojrzenie jest rześkie, świeże i pełne energii. Delikatne zmarszczki wygładzają się, a oko podnosi się, zatem wygląda na większe. Dodatkowo, jeśli przeciwzmarszczkowy krem zaczniesz aplikować w wieku około 25 lat, masz szansę opóźnić proces starzenia się. W tym czasie poleca się stosowanie kremu na noc, ponieważ to w tej porze dnia skóra regeneruje się najintensywniej.

Krem na zmęczone oczy, czyli na cienie, worki i opuchnięcia

Kobiety, które mają z natury głęboko osadzone oczy bardzo często walczą z cieniami i workami. Wówczas należy zainwestować w krem stricte na taki problem, gdyż zwyczajny nie sprosta tak wymagającej skórze i nie uczyni jej jednolitą. Pamiętaj jednak, że cienie pod oczami są uwarunkowane genetycznie (o ile nie są wynikiem nieprzespanej nocy), zatem ciężko będzie je całkowicie zlikwidować. Regularne stosowanie dobrego kremu skutecznie rozjaśni okolice oczu, a dzięki temu cienie te nie będą tak widoczne.

(Visited 268 times, 1 visits today)