Myślenie maluchów jest nieszablonowe i wykracza poza utarte schematy. Te cechy sprawiają, że dzieci mają ogromne pokłady kreatywności, a ich pomysłowość jest nieograniczona. Doświadczają tego rodzice, których pociechy codziennie czymś zaskakują. Podpowiadamy, w jaki sposób możemy rozwijać kreatywność u dzieci, używając odpowiednich narzędzi, którymi w tym przypadku będą zabawki. 

Zabawki kreatywne – ich największe zalety

Nauka poprzez zabawę to najprostszy sposób na to, by rozwijać dziecięcą kreatywność. Dlatego ogromnym powodzeniem cieszą się zabawki edukacyjne. Najmłodsi nie tylko przyswajają nową wiedzę o świecie, ale także poszukują odpowiedzi na nurtujące je pytania.

W ten sposób zabawki przestają być jedynie gadżetami umilającymi czas, ale stają się pomocami dydaktycznymi. Dzięki ich atrakcyjnej formie dzieci dobrze się bawią, a rodzice cieszą się, że zabawa niesie dodatkowe korzyści.

Czytanie, słuchanie ulubionych bajek czy proste domowe czynności również pomagają w zaspokajaniu potrzeb malucha. Na podstawie zdobytych doświadczeń dzieci tworzą później własne historie i kreatywne scenariusze zabawy. Naturalną ciekawość świata wykorzystują producenci zabawek, oferując oryginalne produkty.

Świat kolorów i dźwięków – Odkrywczy Domek

Przykładem zabawki, która świetnie łączy dwie role – uczy i bawi – jest produkt marki Dumel Odkrywczy Domek to kolorowe i pełne niespodzianek wnętrze imitujące najważniejsze cechy prawdziwego domu.

Zabawka wydaje realistyczne efekty dźwiękowe, które dziecko zna z codziennego życia – szum wody, dźwięk dzwonka czy inne odgłosy urządzeń domowych. Ponadto, po zmianie trybu, maluch usłyszy zabawne wierszyki, z kolei inne przyciski aktywują efekty świetlne.

Atrakcyjna forma Odkrywczego Domku sprawia, że dzieci bardzo chętnie się nim bawią. Mogą tutaj przygotowywać się do codziennych obowiązków, ponieważ zabawka umożliwia wcielenie się w rolę rodzica gotującego obiad, czy robiącego pranie.

W domku mieszkają także zwierzęta domowe, którymi dziecko musi się należycie zaopiekować. Odkrywczy Domek będzie dla malucha miejscem niezwykłych historii. Powstaną tutaj kreatywne scenariusze zabawy z zaskakującymi zwrotami akcji.

Towarzysz dziecięcych zabaw – królik Alilo

Dużą rolę w rozwoju dziecięcej kreatywności odgrywa słuchanie bajek i piosenek. Jeżeli dodamy do tego jeszcze interaktywnego kumpla o przyjaznym usposobieniu i uroczym wyglądzie zyskamy duet idealny.

Królik Alilo to zabawka, która towarzyszy maluchowi od wczesnego dzieciństwa do nawet 6 roku życia. Dlaczego w tym czasie się nie znudzi? Ten sympatyczny króliczek odtwarza nagrane wcześniej w formacie MP3 dźwięki, co pozwala na wysłuchanie ulubionej bajki, piosenki czy pierwszych dziecięcych popisów wokalnych.

Służy też jako lampka nocna, przez co maluszki chętnie zasypiają przy jego boku, słuchając ulubionej kołysanki. Atrakcyjny dla dzieci design oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że króliczek Alilo szybko staje się nieodłącznym towarzyszem dziecięcych zabaw.

Odkrywczy Domek i króliczek Alilo znajdują się w bogatej ofercie kreatywnych zabawek sklepu internetowego manima.pl.

(Visited 37 times, 1 visits today)