Adopcja psa wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością za życie i szczęście czworonoga. I mimo że na początku może ona wydawać się dużym wyzwaniem oraz obciążeniem, w rzeczywistości często okazuje się wyjątkową przygodą i szansą na poznanie zupełnie nowego rodzaju przyjaźni, a także lojalności.

Warto jednak zadbać o to, aby w odpowiedni sposób przygotować się na nadejście nowego członka rodziny i ponadto skompletować wyprawkę, która spełni wszystkie ważne potrzeby psa. Dlatego w poniższym artykule przybliżamy kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić pupilowi szczęśliwy i bezpieczny dom.Podstawowa wyprawka każdego psa – co powinno się w niej znaleźć?

Przed pojawieniem się psa w domu warto upewnić się, że w dniu przyjazdu będzie już na niego czekała kompletna wyprawka, która pozwoli zarówno na naukę wychodzenia na smyczy, jak i zaspokoi wszystkie jego potrzeby związane z zabawą oraz rozładowaniem nadmiaru energii.

Warto między innymi zwrócić szczególną uwagę na specjalnie zaprojektowane zabawki edukacyjne, w przypadku których pies musi rozwiązać poszczególne zagadki, aby dostać się do smaczków, co angażuje do zabawy wiele ważnych zmysłów.

Do tego typu zabawek można schować nie tylko przysmaki, ale także wysokiej jakości karmę, dzięki czemu skutecznie urozmaicimy psie posiłki. Dobrym pomysłem będzie wówczas zwrócenie uwagi na karmy cechujące się dobrym składem, czyli wysoką zawartością mięsa i brakiem szkodliwych zapychaczy na przykład w postaci sztucznych konserwantów czy zbóż.

Takim produktem okazuje się między innymi karma Pan Mięsko dostępna w sklepie https://vet-lux.pl/.

Oprócz tego warto zadbać o to, aby pies miał swoją własną przestrzeń, w której będzie mógł się zrelaksować i pobyć sam. Okazuje się to szczególnie ważne w przypadku adopcji dorosłych psów o nieco spokojniejszym usposobieniu.

Wówczas godnym uwagi wyborem będą komfortowe legowiska, które staną się miejscem przeznaczonym tylko dla czworonoga. Takie legowisko można również umieścić w klatce kennelowej, która przy odpowiednim użytkowaniu dla wielu psów i opiekunów staje się niezwykle przydatnym rozwiązaniem – szczególnie wtedy, gdy pies przez pewien czas w ciągu dnia musi zostać sam i zmaga się przy tym z lękiem separacyjnym.

Dlaczego warto zapoznać się z psią psychiką przed adopcją czworonoga?

Skompletowanie idealnej psiej wyprawki byłoby niemożliwe bez znajomości psychiki czworonogów oraz ich najważniejszych potrzeb. Podobna zależność występuje podczas jakiejkolwiek pracy z psem i chęci nauczenia go pozytywnych zachowań albo różnego rodzaju komend.

Dlatego przed adopcją niezwykle ważnym krokiem okazuje się rozmowa z psim behawiorystą lub skorzystanie z książek napisanych przez doświadczonych i wykwalifikowanych behawiorystów, dzięki którym zrozumiemy, w jaki sposób myśli oraz działa pies.

Taka wiedza pozwoli nam uniknąć wielu problemów behawioralnych związanych na przykład ze zbyt częstym szczekaniem, wyciem, ciągnięciem na spacerach czy niszczeniem różnych powierzchni znajdujących się w mieszkaniu.


 

 

(Visited 34 times, 1 visits today)