Śmierć bliskiej osoby jest trudna dla każdego z nas. Czujemy żal i smutek. Jednak od tego silniejsza jest chęć bycia z nią jak najdłużej tylko można.

 

Cmentarz jest miejscem pochówku naszych bliskich zmarłych. Przebywając tam doświadczamy uczucia głębokiej zadumy. Pielęgnujemy naszą pamięć i miłość poprzez zapalanie zniczy i układanie kwiatów. Bardzo często przysiadamy na ławce i rozważamy minione chwile, wspominamy sytuacje w których mogliśmy doświadczyć realnej obecności osoby, która od nas odeszła.Na co zwrócić uwagę przy zakupie ławki?

Dzięki ławce, możemy na dłużej pozostać przy bliskiej nam osobie. Przed jej zakupem, warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaką ilością miejsca dysponujemy do jej montażu. Zwracając uwagę na charakter miejsca, jakim jest cmentarz, należy dobrać także odpowiednią kolorystkę. Oprócz tego dobrze jest, by dowiedzieć się o materiały, z jakich wykonana jest ławka oraz co będzie potrzebne do jej konserwacji.

Odpowiednie miejsce

Każdy producent ławek określa wymiary w jakich są one produkowane. Przed zakupem dobrze jest zmierzyć przeznaczoną na nią przestrzeń, by nie okazało się, że ławka będzie utrudniała swobodne poruszanie się. Często zdarza się, że przejścia pomiędzy nagrobkami są bardzo wąskie. Tak jest np. na starych cmentarzach. Wówczas dobrym rozwiązaniem są składane ławki cmentarne AGMAR. Dzięki specjalnemu mechanizmowi można je składać, kiedy są nieużywane. Mechanizm ten dodatkowo zabezpiecza przed niekontrolowanym złożeniem się podczas siadania. Ławka zazwyczaj jest wykonywana z listew PCV zbrojonych profilem stalowym lub z samych profili zbrojonych. To zapewnia jej odpowiednią wytrzymałość. Takie ławki nie muszą być poddawane dodatkowej konserwacji. Materiały, z których zostały wykonane, gwarantuje odporność także na czynniki atmosferyczne takie, jak śnieg, deszcz czy zmiany temperatury, dlatego nie ma konieczności dodatkowego ich zabezpieczania.

Kolorystyka i inne rozwiązania

W tejże kwestii każdy producent stosuje się do charakteru miejsca, jakim jest cmentarz. Dlatego ławki cmentarne AGMAR są produkowane w stonowanych kolorach. Jest to uzupełnienie eleganckiej stylistyki jaką posiadają ławki. Przy wyborze ławki dobrze jest także sugerować się innymi elementami funkcjonalności oprócz możliwości składania. Bowiem możemy wybierać pomiędzy ławeczkami z oparciem, jak i bez niego. Te z oparciem są znacznie bardziej wygodne, ponieważ możemy swobodnie się oprzeć. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są także ławki z skrzynką. Skrzynia jest umiejscowiona pod siedziskiem i zamykana na klucz. Możemy w niej zmieścić wazony czy rzeczy do czyszczenia nagrobka.

Przy podjęciu ostatecznej decyzji dobrze jest wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. Pomogą nam one korzystać z ławki jak najdłużej.

(Visited 253 times, 1 visits today)