Większość z nas unika myślenia o zakładach pogrzebowych. Śmierć naszych bliskich jest najtragiczniejszym doświadczeniem w naszym życiu, nie dziwi więc, że są to tematy dla większości z nas bardzo trudne. Jeżeli w naszej rodzinie są osoby starsze i schorowane kwestia wyboru najlepszego zakładu pogrzebowego może pojawić się w naszych rozmowach. Najgorsze są sytuacje, kiedy śmierć przychodzi niespodziewanie. W takich chwilach nie myślimy racjonalnie i wybieramy pierwszą lepszą ofertę. 

Wybór zakładu pogrzebowego – trudna decyzja, której należy dokonać

Jeżeli stajemy przed koniecznością wyboru zakładu pogrzebowego przydaje się nam odpowiednie wsparcie. W takiej chwili dobrze jest mieć przy sobie zaufaną osobę. Ktoś z rodziny, przyjaciel lub znajomy, osoba która nie była bardzo blisko związana ze zmarłym będzie w stanie spojrzeć na kwestie pogrzebu bardziej racjonalnie. Bliscy zmarłych często już w szpitalach dostają propozycję skorzystania z usług określonego domu pogrzebowego. Nie oznacza to, że firma ta oferuje konkurencyjne usługi. Rodziny często w takich chwilach nie rozważają kwestii ekonomicznych i godzą się na tego typu propozycje bez większego zastanowienia. Często jest to podejście błędne. Dobrze jest poprosić o wsparcie w organizacji pogrzebu. Z bliską osobą przy boku łatwiej nam będzie zdobyć się na wysiłek przejrzenia ofert kilku zakładów zajmujących się usługami pogrzebowymi.

Pierwszym kryterium wyboru odpowiedniej placówki jest sposób zachowania jej pracowników. Jeżeli osoby pracujące w domu pogrzebowym nie mają szacunku dla bólu swojego klienta, zachowują się w sposób nieadekwatny do sytuacji, należy czym prędzej zakończyć rozmowę i szukać innej firmy. Jeżeli pracownicy nie wykazują empatii i szacunku dla swoich klientów, nie można liczyć, że zajmą się z szacunkiem ciałem zmarłej osoby. Na szczęście na rynku usług pogrzebowych funkcjonuje wiele firm, których celem jest godne przygotowanie zmarłego do ceremonii pogrzebowej. W Warszawie jednym z takich zakładów jest Memento Mori. Całodobowe usługi pogrzebowe Memento Mori świadczone są świadczone na najwyższym poziomie. Pracownicy firmy cechują się empatią i odpowiednim podejściem do klienta, który znalazł się w skrajnie trudnej sytuacji. Firma oferuje szerokie spectrum usług. Na rynku wyróżnia się także konkurencyjnymi cenami.

(Visited 157 times, 1 visits today)