W swoim zabieganym życiu dużo się dzieje i niezależnie od tego, czy jest to szkoła, praktyka, czy po prostu spotkania towarzyskie, chcesz pokazać pewną siebie twarz. Częścią tej pewności siebie jest świadomość, że Twój oddech jest najświeższy!

Jednak zbyt często ten okres twojego życia sprawia, że ​​ten cel wydaje się trudny. Przyjrzyjmy się sposobom, abyś uśmiechał się jak najlepiej i czuł się świeżo w każdym otoczeniu towarzyskim.Uważaj na swoją dietę

Jasne, czosnek, cebula i inne ostre wybory żywieniowe są oczywistymi winowajcami nieświeżego oddechu, ale czy wiesz, że cukry i proste węglowodany są pożywieniem wybieranym przez bakterie powodujące próchnicę, zapalenie dziąseł i nieświeży oddech?

Spożywanie pożywnej diety przyjaznej aparatom ortodontycznym pomoże utrzymać zdrowe usta, aparaty ortodontyczne i oddech.

I nie chodzi tylko o to, co jesz. Odwodnienie powoduje również nieświeży oddech. Ale te napoje i napoje gazowane z kofeiną, które pomagają przetrwać dzień, są źródłem kwasów i cukrów, które przyczyniają się do próchnicy zębów, chorób dziąseł i nieświeżego oddechu.

Woda, mleko i zdrowe koktajle to świetny sposób na nawodnienie organizmu, dodanie witamin i minerałów do diety oraz odciążenie aparatu ortodontycznego. Dokładne informacje o swojej diecie otrzymasz podczas konsultacji w Pers Dental ortodonta Targówek.

Zwracaj uwagę za higieną jamy ustnej

Trudno jest utrzymać zęby i dziąsła w czystości, gdy wydaje się, że jesteś zawsze w ruchu, ale dobre nawyki związane z jamą ustną są teraz tak samo ważne, jak wtedy, gdy byłeś młodszy.

Szczotkowanie zębów po każdym posiłku i przekąsce oraz codzienne czyszczenie nicią dentystyczną pomoże pozbyć się bakterii i płytki nazębnej, które prowadzą do próchnicy. Nasze języki zawierają również bakterie, które powodują nieświeży oddech, więc zakończ swoją rutynę delikatnym muśnięciem języka lub wypróbuj skrobaczkę do języka.

Nici dentystyczne pomagają utrzymać zdrowe dziąsła, co z kolei zapewnia zdrowy oddech. Dentyści zazwyczaj zalecają nitkowanie raz dziennie, ale noszenie aparatów ortodontycznych może wymagać częstszego nitkowania, aby upewnić się, że pozbywasz się wszystkich cząstek jedzenia, które mogą zostać uwięzione w zamkach i drutach.

Badania sugerują, że zmiany hormonalne u nastolatków mogą oznaczać, że Twoje dziąsła są bardziej narażone na problemy z przyzębia, co może również prowadzić do nieświeżego oddechu, więc nie zaniedbuj zdrowia dziąseł!

I pamiętaj, aby zrobić miejsce w swoim harmonogramie na regularne kontrole i sprzątanie. Twój dentysta i higienistka poinformują Cię, czy jesteś na dobrej drodze do zdrowych zębów i dziąseł oraz świeżego oddechu.

Nosisz Aligners?

Część starannego szczotkowania i nitkowania oznacza dotarcie do wszystkich tych miejsc w aparatach, w których zatrzymują się resztki jedzenia. Poza tym, że są źródłem nieprzyjemnych zapachów, cząsteczki jedzenia prowadzą do gromadzenia się płytki nazębnej i próchnicy zębów, co jest kolejną przyczyną nieświeżego oddechu.

Dr Karen Seder może zasugerować najlepsze metody utrzymania aparatu ortodontycznego w czystości – nawet w trudno dostępnych miejscach – wraz z sugestiami dotyczącymi technik szczotkowania i nitkowania. Możemy również zaproponować najlepsze i najłatwiejsze w użyciu produkty do konkretnego aparatu ortodontycznego oraz polecić lub przepisać antybakteryjne płyny do płukania ust.

Nosisz nakładki?

Nakładki są zdejmowane przed jedzeniem, więc łatwo zapomnieć, że one również wymagają uwagi. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w naszym biurze w Chicago, IL, dotyczącymi codziennego czyszczenia, aby zapobiec przywieraniu śliny i płytki nazębnej do nakładek i powodowaniu nieprzyjemnych zapachów.

I zawsze pamiętaj, aby wyszczotkować zęby przed założeniem nakładek po zjedzeniu posiłku lub nawet przekąsce — w przeciwnym razie po prostu uwięzisz cząsteczki jedzenia, które powodują ubytki lub nieprzyjemny zapach w okolicy zębów.

W swoim zabieganym życiu dużo się dzieje, a ostatnią rzeczą, o którą musisz się martwić, jest świeży oddech. Nadążaj za solidną rutyną stomatologiczną, upewnij się, że Twoje aparaty ortodontyczne lub nakładki są czyste i wolne od płytki nazębnej i pokaż światu swój najzdrowszy, najświeższy i najbardziej pewny siebie uśmiech.

(Visited 42 times, 1 visits today)