Podróżujący często na miejsce swojego noclegu wybierają hotel. Dzieje się tak z różnych powodów i nie chodzi tu wyłącznie o dogodną lokalizację czy komfortowe udogodnienia. Dla wielu osób równie ważny będzie wysoki poziom obsługi.

A z tym częściej można spotkać się właśnie w hotelach, a nie na przykład w przydrożnych hostelach czy motelach. Na co konkretnie mogą liczyć goście? 

Życzliwe podejście

Kultura osobista nigdy nie wychodzi z mody. A skoro mowa o relacjach między gościem a gospodarzem, to powinna ona stać na jak najwyższym poziomie.

Dobry hotel poznasz po tym, że już od wejścia powitają Cię przyjaźnie nastawieni pracownicy. Tacy, którzy będą gotowi Ci pomóc i z przyjemnością objaśnią niezbędne kwestie. O takie podejście do klienta dba się, chociażby w Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Pamiętaj o tym, że życzliwość pracowników hotelu jest poniekąd wizytówką miejsca. Dlatego zawsze warto zwracać na to szczególną uwagę. Zwłaszcza jeśli chce się rekomendować dany obiekt i wracać do niego ponownie.

Działająca sprawnie obsługa

Kelnerzy, osoby odpowiedzialne za utrzymywanie czystości, menadżerowie – wszyscy powinni działać sprawnie i efektywnie. Gdy pojawi się jakikolwiek problem, powinni oni reagować w sposób bezzwłoczny.

Czasem zdarza się, że gość zgłasza jakąś usterkę w pokoju hotelowym, na przykład cieknący kran czy nieporządek po poprzednich lokatorach. To normalne, że mogą wystąpić jakieś losowe niedogodności. Chodzi jednak o to, by szybko je wyeliminować oraz o to, aby gość hotelu nie odczuwał dyskomfortu i poczuł, że jego potrzeby są wysłuchane.

Jakiekolwiek zwlekanie czy zrzucanie odpowiedzialności na innych pracowników źle świadczy o danym miejscu.

Elastyczne działanie

Obiekty, którym szczególnie zależy na zaspokojeniu potrzeb gości, podchodzą do nich w sposób elastyczny. Wiele próśb wychodzi poza standardowy „pakiet” usług, ale spokojnie można je zrealizować. Wystarczy dobra wola i odpowiednia organizacja pracy.

Pomoc w codziennych sytuacjach

Pracownicy hotelu powinni być z jednej strony „niewidzialni”, a z drugiej – pomocni i obecni. Gość ma mieć poczucie, że w razie jakichkolwiek problemów, może liczyć na pomoc i wsparcie zatrudnionych w obiekcie osób.

Ta pomoc niekoniecznie musi dotyczyć wyłącznie kwestii związanych z pobytem. Często mogą to być prośby o wskazanie polecanych atrakcji w okolicy. To wszystkie te małe gesty, które ostatecznie tworzą atmosferę danego miejsca.

(Visited 65 times, 2 visits today)