Odpowiednia fototapeta do łazienki musi być odporna na wilgoć. Warto zdecydować się na taki wzór, który będzie doskonałym uzupełnieniem wyposażenia łazienki i będzie podkreślał jej charakter. Często łazienka jest niewielkim pomieszczeniem, dlatego z pomocą fototapety możemy ją optycznie powiększyć. W nowoczesnych łazienkach sprawdzi się fototapeta przedstawiająca geometryczne kształty, abstrakcyjne wzory, obrazy natury. Wszystko jednak zależy finalnie od Twojego gustu.Fototapeta do łazienki – wzór

Łazienka coraz częściej jest miejscem, w którym się relaksujemy i dłużej wypoczywamy. Warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które w znaczący sposób wpłyną na nasz odpoczynek. To dlatego fototapeta do łazienki jest doskonałym pomysłem. Zanim zdecydujesz się na odpowiedni wzór, pamiętaj, że wystrój i wyposażenie muszą tworzyć spójną całość. Możesz wybrać zarówno fototapetę w podobnej gamie kolorystycznej do wyposażenia, jak i tę, która będzie stanowiła kontrastowy element.

Do łazienki znakomicie sprawdzą się fototapety przedstawiające krajobrazy z wodą w tle, strumyki, wodospady. Jeśli lubisz klimat tropikalny, postaw na fototapety przedstawiające plażę, morze, dzięki temu myślami będziesz zawsze na wakacjach.

Do małych łazienek polecamy fototapety przestrzenne, które optycznie powiększają wnętrza. Może to być fototapeta 3D lub krajobraz z głębią, np. przedstawiający schody. Fototapeta może zostać wykonana w dowolnym rozmiarze, dlatego świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Fototapeta w łazience a podłoże

Zanim przykleisz wybraną fototapetę, trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Ściana w łazience musi być gładka, bowiem na chropowatej ścianie fototapeta może wyglądać nieestetycznie. Decydując się na materiał, z jakiego wykonana jest fototapeta, postaw na taki, który jest wodoodporny.

Co więcej, musi nadawać się do zmywania wodą czy też lekkimi detergentami. Koniecznością jest także to, by laminat był wodoszczelny. Warto także zaimpregnować ją silikonem. Fototapeta powinna być na podłożu winylowym na fizelinie laminowanej, gdyż zależy nam, by nadawała się do szczególnie wilgotnych pomieszczeń.

(Visited 258 times, 1 visits today)