Na polskim rynku pojawił się nowy ciekawy sprzęt, jakim jest fotograficzny smartfon Bluboo Dual.

Urządzenie to wyróżnia się wykorzystaniem dwóch obiektywów głównego aparatu, przez co wykonuje zdjęcia z jeszcze lepszym odwzorowaniem głębi ostrości. To całkowita nowość, jeżeli chodzi o sprzęt fotograficzny na polskim rynku, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się bliżej.Wykorzystane obiektywy zostały wyprodukowane przez Sony – pierwszy z nich odpowiada za fotografowanie obiektów znajdujących się na pierwszym planie, zaś drugi pełni rolę pomocniczą w celu uchwycenia tła. Po naciśnięciu spustu migawki specjalne oprogramowanie łączy obie fotografie w jedną, na której widoczna jest głębia ostrości. Przed wykonaniem zdjęcia można również dokonać szeregu modyfikacji, jeżeli chodzi o ustawienia poziomu rozmycia tła.

Bluboo Dual jest również wyposażony w 8-megapikselowy aparat, który jest umieszczony nad wyświetlaczem. Pozwala on na działanie bardzo wielu różnego rodzaju filtrów, jak chociażby filtr makijażu – panie zapewne będą zachwycone. Wspomniany filtr pozwala na rozjaśnienie skóry, usunięcie niechcianych elementów oraz malowanie ust szminką. Sfotografowaną postać można również bardzo łatwo upiększyć poprzez dodanie nowej fryzury, okularów, kolczyków oraz innych tego typu akcesoriów.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to opisywany smartfon posiada 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD, czyli 1920×1080 pikseli. Wykorzystanie podwójnego digitizera pozwala na obsługę telefonu mokrymi rękami lub w rękawiczkach. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy ARM Cortex-A53 z zegarem 1,5 GHz. Procesor jest wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, na której znajduje się system operacyjny Android 6.0 Marshmallow oraz pliki użytkownika. Pamięć może być rozszerzona do 256 GB przy zastosowaniu kart microSD. Wymiennie z kartą pamięci istnieje możliwość instalacji drugiej karty SIM.

Fotograficzne akcesoria w smartfonach zawsze były interesujące, jednakże te dostępne w Bluboo Dual są niemal całkowicie stworzone do tego, aby robić zdjęcia. Telefon jest już dostępny w sprzedaży i jego cena wynosi 629 złotych.

(Visited 314 times, 1 visits today)