Zakładając firmę, a tym bardziej rozpoczynając jednoosobową działalność gospodarczą, ludzie rzadko są świadomi tego, jak bardzo przydałaby im się kompleksowa obsługa prawna. Przecież każde działanie na rynku, kontakty z klientami, świadczenie usług, sprzedaż i promocja towarów, wiążą się z wieloma formalnościami, których znacznie lepiej i szybciej dopełni prawnik. Co więcej, decydując się na obsługę prawną od początku działalności, można uniknąć wielu błędów.

Firmy, które zdają sobie sprawę, jak ważna jest stała możliwość konsultacji z prawnikiem, jak duże znacznie ma właściwe przygotowywanie umów, regulaminów i innych prawnych procedur, postępują w różny sposób.Oczywiście duże spółki i korporacje tworzą całe działy prawne, zatrudniając czasem nawet kilkunastu prawników na raz. Wiele firm decyduje się na stałą współpracę z jakąś kancelarią prawną, a niektórzy zatrudniają na stałe choć jednego radcę prawnego. Który wariant jest odpowiedni dla Ciebie? Wszystko zależy od wielkości Twojego biznesu i liczby zagadnień wymagających prawniczego oka.

Kompleksowa obsługa prawna firmy, czyli…

…opieka nad każdym biznesem już od momentu, gdy zapada decyzja o uruchomieniu działalności. Prawnik zadba o posiadanie wszelkich zezwoleń, o podpisanie korzystnych umów najmu. Nie ma co ukrywać, że dziś wiele biznesów powstaje w oparciu o Internet, a tu prawnik jest na wagę złota. To właśnie kancelaria prawna opracuje regulaminy i politykę RODO, która jest niezbędna dziś do prowadzenia każdej działalności w siedzi.

Każda działalność wymaga podpisywania umów z kontrahentami, których poszczególne zapisy wcale nie muszą być korzystne dla prowadzącego działalność. Od tego jest właśnie prawnik, który wskaże budzące wątpliwości zapisy i doradzi, jak powinna wyglądać ich treść, która zabezpieczy interesy klienta.

W przypadku prowadzenia sprzedaży przez Internet i obsługi wielu klientów, kancelaria prawna jest niezbędna. Niestety w takiej działalności nie uniknie się procedur reklamacyjnych, które nie zawsze są uzasadnione z punktu widzenia sprzedawcy.

Kupujący często naciągają fakty, tak aby unieważnić dokonaną wcześniej transakcję. W wielu firmach dochodzi do sporów na tle praw autorskich, wykorzystywania publikowanych materiałów bez zgody właściciela, a często też narażania wizerunku przedsiębiorcy na szwank.

Windykacja roszczeń

To zupełnie osobny problem, z którym boryka się wielu przedsiębiorców. Nie zawsze bowiem kontrahenci wywiązują się z przyjętych na siebie zobowiązań, a świadczący usługi bądź sprzedawca towaru czeka na swoje pieniądze bardzo długo.

W takich przypadkach kancelaria prawna jest na ogół w stanie bardzo sprawnie odzyskać należności dla swojego klienta. Z kolei, w razie niepowodzenia biznesu, to dobry prawnik pomoże w zamknięciu firmy, tak aby uniknąć ewentualnych strat lub ograniczyć je w stopniu maksymalnym

Nie ma więc wątpliwości, że dobry prawnik przydaje się na każdym etapie funkcjonowania firmy. Z wieloma kancelariami można podpisać bardzo korzystne umowy na kompleksową obsługę firmy, jak na przykład z kancelarią www.kancelaria-szip.pl.

Prawnicy oferują dziś dogodne formy rozliczenia, proponując stałym klientom przystępne stawki godzinowe, a większym firmom rozliczenia ryczałtowe. Dziś więc posiadanie własnego prawnika nie jest już luksusem, jak to było kiedy, dziś jest po prostu koniecznością, ale taką, która ułatwia życie.

(Visited 267 times, 1 visits today)