bedroom-690129__180Minimalizm jest koncepcją, pewnym stylem życia, który na całym świecie staje się coraz bardziej popularny. Przyjęcie idei minimalistycznych i postępowanie zgodnie z nimi wiąże się nie tylko z rezygnacją z posiadania zbyt dużej ilości przedmiotów, ale także z tym, iż większa wagę przykłada się do przedmiotów, ubrań czy nawet mebli, które się posiada. 

W ten sposób koncepcja minimalizmu przejawiać się może we wszystkich niemal dziedzinach życia. Na pewno jej echa znaleźć można w takich dziedzinach, jak moda, ale też wystrój i wyposażenie domu. Zgodnie z minimalistycznymi zasadami, coraz więcej osób pozbywa się niepotrzebnych mebli i dodatków. Ponadto dużo ludzi decyduje się także na wymianę dotychczas wykorzystywanych sprzętów na takie, które są lepszej jakości. Według samych zainteresowanych wiąże się to z faktem, iż z mebli wysokiej jakości można korzystać przez dłuższy czas. Poza tym osoby, które decydują się na wprowadzenie do swojego codziennego życia zasad minimalizmu chcą przede wszystkim otaczać się przedmiotami luksusowymi, pięknymi. Minimaliści podkreślają, iż największą wartością jest tutaj nie ilość, ale jakość.

Według specjalistów koncepcja minimalizmu, który tak silnie oddziałuje na niemal wszystkie dziedziny życia nie mogła przejść bez echa także w dziedzinie aranżacji i dekoracji wnętrz. Branżowe czasopisma od wielu miesięcy prezentują już zdjęcia pomieszczeń tak zaaranżowanych, by było w nich jak najwięcej przestrzeni, a jednocześnie, by wyposażenie danego pokoju zapewniało komfort i poczucie luksusu jego użytkownikom. Oznacza to, iż na zdjęciach minimalistycznych sypialni możemy zobaczyć na przykład łóżka sosnowe stojące w centrum. Dodatek stanowią tutaj niewielkie szafki nocne lub białe komody, które są jakby uzupełnieniem wyposażeniu pokoju. Aby ożywić nieco wnętrze stosuje się dodatki w pastelowych kolorach: poduszki, narzuty, czy koce. Ważne, by nie było ich zbyt wiele i by obok bieli lub barwy surowego drewna pojawiły się jeszcze dwa, najwyżej trzy kolory.

Profesjonaliści podkreślają, iż meble sosnowe są idealne właśnie do wnętrz minimalistycznych. Są to nie tylko meble bardzo dobre gatunkowo, ale także dostępne w prostych, ciekawych wzorach i modelach. Nie oznacza to jednak, iż meble te musza być nudne. Przykładem może tu być designerska witryna biała, która w minimalistycznym wnętrzu może stanowić główny element wystroju. Dodatkiem może tu być szklany wazon z bukietem świeżych kwiatów albo ciekawy obraz powieszony na ścianie pokoju.

(Visited 180 times, 1 visits today)