Stopy to dość delikatna część ciała, która ze względu na to, że narażona jest na duży nacisk i wpływ wielu innych niekorzystnych czynników, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie znaczy to jednak, że zabiegi upiększające muszą być czasochłonne i kosztowne. Wiele z nich można wykonać w domu z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, które pomogą uporać się ze zrogowaciałymi piętami.Problemy ze skórą stóp są częstą dolegliwością z jaką zmaga się wiele kobiet. Problemów tych nie należy ignorować, głównie ze względu na to, że mogą przyczyniać się one do trudności podczas chodzenia czy uprawiania ulubionych sportów, a niekiedy mogą także prowadzić do rozwoju chorób wymagających konsultacji ze specjalistą.

 

Skąd się biorą dolegliwości związane ze zrogowaciałymi piętami?

Problem suchej i pękającej skóry to niestety codzienność wielu kobiet. W dłuższej perspektywie czasu zmagają się one także ze zrogowaciałymi piętami. Często zdarza się, że problemy te nawracają przez lata i mimo chwilowej poprawy, znów dotykają duże grono kobiet. Aby odpowiednio działać nie tylko na skutki, ale przede wszystkim na przyczyny, warto dowiedzieć się skąd biorą się te dolegliwości. Do powstawania twardej, pękającej skóry i zrogowaciałych pięt prowadzą między innymi:

  • nadmierny nacisk na stopy spowodowany nadwagą i otyłością,
  • choroby układu krążenia, które utrudniają jego prawidłowe funkcjonowanie,
  • odwodnienie oraz niedobory mikro- i makroskładników w organizmie,
  • niewłaściwa pielęgnacja, głównie nadmierne ścieranie naskórka,
  • źle dobrane, ciasne obuwie, które zniekształca stopę i utrudnia skórze swobodne oddychanie.

 

Pokonaj zrogowaciałe pięty w 3 prostych krokach

Dbanie o zdrowy i piękny wygląd naszej skóry wymaga od nas przede wszystkim systematyczności i  stosowania odpowiednich kosmetyków. To pomoże uporać się z wieloma dolegliwościami i zapomnieć o takich uciążliwych problemach, jak choćby zrogowaciałe pięty. Z pomocą mogą przyjść 3 wskazówki, które warto stosować na co dzień.

  1. Kąpiele stóp z wykorzystaniem soli i naturalnych olejków (np. z lawendy, bazylii czy cytryny) pomagają zmiękczać naskórek, odprężyć obolałe stopy oraz zmniejszyć potliwość.
  2. Regularne peelingi, wykonywane raz w tygodniu, przyczyniają się do usunięcia martwego naskórka, pobudzają skórę do szybszej regeneracji, a także wpływają na lepsze wchłanianie kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych.
  3. Stosowanie kremów nawilżających z dodatkiem masła shea, witaminy E, alantoiny i gliceryny, jak np. krem Shefoot https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/ przyczyniają się do wygładzenia, zmiękczenia i natłuszczenia skóry, szybszego gojenia się ran i podrażnień oraz odbudowania płaszcza hydrolipidowego.

 

Jak widać, dbanie nawet o tak delikatną i wymagającą skórę, jak ta na stopach, wcale nie musi być uciążliwe i skomplikowane. Wystarczy jedynie chęć działania, systematyczność i zapas odpowiednich kosmetyków. Dzięki temu już po kilku tygodniach nasze stopy będą nie tylko piękne, ale także i zdrowe, a każdy krok będzie sprawiał nie ból, lecz ogromną radość.

(Visited 235 times, 1 visits today)