Przygotowanie ankiety z wykorzystaniem specjalnych serwisów internetowych to żaden problem. Dzięki nim nawet bez posiadania szerokiej wiedzy możemy stworzyć profesjonalną ankietę pracowniczą, marketingową czy badającą opinię publiczną.

Ankiety on-line są obecnie jednymi z najczęściej prowadzonych ankiet. Internet znacznie uprościł ich przygotowywanie oraz rozpowszechnianie, ponieważ w kilka chwil można przesłać je do respondentów, na przykład przez e-mail, umieścić na stronie WWW lub na portalu społecznościowym. Nic więc dziwnego, że firmy oraz instytucje korzystają z nich tak często, ale również są one dostępne dla osób prywatnych.Pytania przygotować samodzielnie czy skorzystać z szablonu?

Dużą zaletą serwisów internetowych pomagających w tworzeniu ankiet jest obecność szablonów. Dzięki nim można przygotować ankiety bardzo łatwo, bez potrzeby spędzania nad nimi dużej ilości czasu. Jeżeli wybrana zostanie taka ankieta pytania mogą być już gotowe lub można dopasować je do swoich potrzeb.

Oczywiście, pytania i możliwe odpowiedzi można też przygotować całkowicie samodzielnie. Zwykle serwisy udostępniają nawet kilkanaście różnych rodzajów pytań, od tych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, poprzez pytania macierzowe, a skończywszy na pytaniach z odpowiedziami „przeciągnij i upuść” czy ze skalą.

O czym pamiętać przy tworzeniu pytań i odpowiedzi?

Jeżeli chcesz zdecydować się na stworzenie ankiety on-line, pamiętaj o tym, że jej postać wpłynie na jej skuteczność. Ankieta powinna być wobec tego czytelna, klarowna, niezbyt długa. Nie powinny pojawiać się w niej niezrozumiałe sformułowania i skróty, a trudniejsze wyrazy warto objaśnić. Pytania muszą być przystępne i zwięzłe. Jeżeli w ankiecie ma znaleźć się dłuższy tekst, warto podzielić go na akapity.

Profesjonalny i skuteczny marketing internetowy dla małych oraz średnich firm, które chcą budować silną markę znajdziesz pod tym adresem https://www.4rtweb.pl

Jeżeli chcesz przygotować ankietę on-line, do twojej dyspozycji jest szereg różnych serwisów, które ci w tym pomogą. Wiele z nich można również przetestować całkowicie za darmo, aby zapoznać się bliżej z ich funkcjonalnością i spokojnie podjąć decyzję.

(Visited 367 times, 1 visits today)