Wiele osób ceni sobie okres świąteczny przede wszystkim z uwagi na szczególną, towarzyszącą mu atmosferę. Zgromadzenie się przy wspólnym stole, wirujące na dworze białe płatki śniegu, świecąca choinka i smaczne potrawy sprawiają, że na ten wyjątkowy czas nierzadko czekamy przez cały rok. Warto go podkreślić jeszcze bardziej, dbając o odpowiednie dekoracje w domu.Każdy, kto choć raz oglądał amerykańskie filmy dziejące się w okresie świąt bożonarodzeniowych kojarzy sobie dekoracje świąteczne przede wszystkim z rozmaitymi świecidełkami oraz licznymi lampkami, który obwieszony jest – wewnątrz i na zewnątrz – cały dom. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna opcja, którą mamy do wyboru, jeśli chodzi o świąteczne dekoracje. Wystarczy właściwie dobrać poduszki ozdobne, dopasować do nich drobiazgi na półkach czy wybrać kolor przewodni dla całego domu.

Wygodnie i stylowo
Jeśli nie chcemy ryzykować wieszania światełek bądź po prostu takie rozwiązanie nam nie odpowiada pod względem estetycznym – dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dekoracje, które i tak już mamy w swoim domu. Jeśli jesteśmy fanami tekstyliów na kanapach czy fotelach, to poduszki ozdobne i koce w świąteczne wzory świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla dotychczasowych dekoracji – a dodatkowo będą pełnić funkcję praktyczną. Co więcej, ładne poduszki ozdobne możemy wybrać również na gustowny prezent, jeśli wybieramy się np. do rodziny na święta; wystarczy tylko zastanowić się, jak stworzyć ładny zestaw prezentów, który będzie pasował do danego wnętrza.

Atmosfera przy stole
Również stół wigilijny możemy ozdobić w bardziej nietypowy sposób, tworząc ciekawe dekoracje na czas wspólnego spożywania posiłku. Do elementów białych, które zwykle występują pod postacią obrusu czy opłatka warto dodać np. złoto-czerwone obręcze na serwetki czy ładne koszulki na szklanki, które będą dodawać uroku dekoracjom. Na krzesła możemy położyć świąteczne poduszki ozdobne, które z pewnością dobrze dopełnią świątecznego klimatu, a dodatkowo sprawią, że biesiadowanie nawet przez kilka godzin nie będzie uciążliwe dla kręgosłupa, zwłaszcza w przypadku starszych osób. Dodatkowo środek świątecznego stołu możemy ozdobić kupnym bądź ręcznie wykonanym wieńcem ze świeżych gałęzi drzewa iglastego albo świątecznego materiału ozdobionego dodatkowo szyszkami – a na wierzch ułożyć opłatek. Takie dekoracje sprawią, że każde wnętrze będzie jeszcze bardziej świąteczne aniżeli dotychczas.

Iluminacje świetlne
Nie ma co się oszukiwać – gra świateł w przypadku tego rodzaju okazji jest świetnym rozwiązaniem. Nie musimy jednak wcale wybierać całych łańcuchów z migającymi światełkami. Na choinkę możemy powiesić takie lampki, które nam przypadną do gustu. Z kolei okna możemy ozdobić wiszącymi girlandami ze świateł czy tzw. cotton balls. Jeśli wybierzemy migające światełka, to świetnie będą współgrały z poduszkami ozdobnymi z takich materiałów jak atłas czy satyna – odbijającymi delikatnie refleksy świetlne. Nada to świątecznej atmosfery całemu wnętrzu.

(Visited 374 times, 1 visits today)