Pomysł na ten niesamowity projekt zrodził się przypadkiem wyznaje  Christian Carollo. Odnalazłem pudełko ze starymi fotkami z podróży mojego dziadka w latach 70 i 80. Pomyślałem sobie jak po tylu latach mogą wyglądać te miejsca. Postanowiłem wraz z pomocą najbliższych odnaleźć te miejsca i sfotografować ponownie. 

Zapraszam cię na stronę projektu pastpresentproject gdzie znajdziesz masę zdjęć z tej nadal trwającej przygody. My umieściliśmy dla was kilka materiałów. 

Pierwszą zdjęcie zostało zrobione w roku 2013.

Igły Autostrada w Custer State Park, South Dakota | 1.973 i 2.013  

p1

Według relacji mojej babci z podróży z roku 1973 , mogłem dowiedzieć się, że zdjęcie zostało zrobione gdzieś wzdłuż autostrady Needles w Dakocie Południowej.Wyobraźcie sobie moje podniecenie, kiedy w pewnym momencie za rogiem zobaczyłem właśnie to miejsce.Cedar Pass pole kempingowe w Badlands National Park, South Dakota | maju 1981 roku i października 2013 roku

p2

Fragment z dziennika podróży mojej babci : “czwartek, 28 maja. godzina  6:30, jest słonecznie i ciepło, ale wiatr daje super ochłodzenie . Jemy szybkie śniadanie pod conistoga”-shade after washup.

Groveland, Kalifornia | kwiecień 1979 i maj 2015

p3

Fragment dziennika podróży mojej babci  z dnia 23 kwietnia 1979 roku: “Groveland – i Iron Door Bar, 1849. W kierunku dużego jeziora” Nowy Don Pedro Reservoir “

Cafe Du Monde Pracownik w Nowym Orleanie | luty 1978 i kwietnia 2014
p4
Nowa generacja pracowników w słynnej Cafe Du Monde w Dzielnicy Francuskiej.

Golden Gate Bridge w San Francisco w Kalifornii | kwiecień 1979 i maj 2015

p5

Grota rybaków w San Francisco w Kalifornii | kwietnia 1979 roku i maju 2015

p6

Fragment z dziennika podrózy mojej babci z dnia 27 kwietnia 1979 roku: “Nabrzeże budziło się do życia, sklepy i butiki, otwierały się powoli, jak wszystko inne – nie ma zgiełku.Muzeum figur woskowych, Chińczyków i innych restauracji, owoce morza w każdej postaci, całe kosze gigantycznych krabów “.

Podczas mojej pierwszej nocy w San Francisco, zdarzyło mi się pokazać zdjęcie mojego dziadka w Grocie Rybackiej 1979 roku kelnerowi, który tam pracował. Od razu powiedział mi, że zna tego człowieka ze zdjęcia po czym wskazał i starszego pana siedzącego obok przy stoliku. Grzecznie przysiadłem się do niego i opowiedziałem moją historię. Następnego dnie spotkaliśmy się, zwrócił on uwagę na rzeczy, które zmieniły się od 1979 roku, a następnie poprosiłem go by stanął w tym samym miejscu co na zdjęciu mojego dziadka. To była wielka radość i sukces znaleźć miejsce i osobę z fotki.

(Visited 378 times, 1 visits today)