Scrapbooking cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To technika polegająca na ozdabianiu kartek okolicznościowych, albumów i innych prac z wykorzystaniem specjalnego papieru i najróżniejszych ozdób.

Wykonany w ten sposób przedmiot możesz zachować dla siebie w roli osobistej lub rodzinnej pamiątki albo podarować bliskiej osobie. Dowiedz się, co możesz wykonać za pomocą techniki scrapbookingu, oraz co będzie Ci do tego potrzebne.Kartki okolicznościowe

Najczęściej wykonywanymi, a jednocześnie najprostszymi pracami scrapbookingowymi są różnego rodzaju kartki okolicznościowe: z okazji ślubu, narodzin dziecka, chrztu czy innej ważnej okazji.

Kartka wykonana tym sposobem może stanowić piękne dopełnienie urodzinowego czy imieninowego prezentu albo być laurką na Dzień Babci lub Dzień Dziadka. Za pomocą techniki scrapbookingu możesz też wykonać zaproszenie ślubne, pocztówkę z wakacji czy kartkę świąteczną.

Co będzie Ci potrzebne do wykonania swojej pierwszej pracy w technice scrapbooking? Podstawa to papier do scrapbookingu. To specjalny rodzaj papieru, który jest bezkwasowy, dzięki czemu jest trwały i nie żółknie, a także nie zawiera ligniny, co pomaga mu zachować pierwotny wygląd na długi czas.

Niezbędna będzie również baza, czyli sztywna kartka, na którą nakleisz papier oraz ozdoby. Jakie? Co tylko przyjdzie Ci do głowy: sznurki, koronki, wstążki brokatowe i inne podobne materiały.

Do spersonalizowana albumu świetnie nadadzą się też dziurkacze ozdobne oraz stemple. Podczas tworzenia albumu niezbędne będą Ci przybory, takie jak nożyczki, linijka, klej, ołówek czy nożyk do tapet.

Jeśli szukasz materiałów do wykonania swojej pierwszej scrapbookingowej pracy, szeroki ich wybór znajdziesz w Sklepie Plastycznym 24 w Otwocku, który zapewnia błyskawiczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Album scrapbooking

Choć współcześnie wśród sympatyków scrapbookingu królują opisane powyżej kartki okolicznościowe, historia tej sztuki rozpoczęła się od zupełnie czegoś innego, a mianowicie od bogato dekorowanych albumów ze zdjęciami i pamiątkami.

Idea ta rozwinęła się w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, a jej odrodzenie nastąpiło w latach 70. i 80. ubiegłego stulecia. Na całym świecie za scrapbookerów uważają się miliony osób. Za pomocą techniki scrapbookingu wykonuje się albumy rodzinne, upamiętniające ważne okazje, takie jak ślub, chrzest dziecka czy

Pierwsza Komunia Święta, dokumentujące sukcesy sportowe czy w zrzucaniu wagi, zeszyty z przepisami i wiele, wiele więcej. Do zrobienia własnego albumu przydadzą Ci się podobne materiały, co w przypadku kartek okolicznościowych, oraz oczywiście zdjęcia.

Bazą będzie tym razem pusty album do scrapbookingu o grubych kartach. Możesz zrobić go samodzielnie lub kupić gotowy w sklepie. Potem wystarczy skomponować poszczególne elementy i gotowe. Tak wykonany album będzie z pewnością świetną pamiątką, który przypomni Tobie i Twoim najbliższym o ważnych dla Was wydarzeniach.

(Visited 411 times, 1 visits today)