Etykietowanie butelek jest ważną częścią przemysłu rozlewniczego. Obecnie na rynku dostępne są etykieciarki, które pozwalają na daleko idące usprawnienie tego procesu. Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku rodzajom etykieciarek do butelek – dzięki temu dowiesz się, który z nich najbardziej pasuje do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Etykieciarka automatyczna

Etykieciarka automatyczna to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie do etykietowania. Jest wyborem dla linii produkcyjnych, które wymagają wydajności rzędu kilkudziesięciu metrów etykiet na minutę.

Urządzenie wykorzystywane na bardzo wydajnych liniach produkcyjnych musi cechować się bezawaryjnością. Aby upewnić się, że nie wystąpią przestoje w produkcji, warto zdecydować się na wybór urządzenia firmy, która oferuje również serwis. Dzięki temu mamy pewność, że w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w działaniu systemu będziemy mogli liczyć na pomoc specjalistów.Bardzo istotnym aspektem bardzo dobrej etykieciarki jest także jakość oprogramowania. Powinno być ono proste w obsłudze, a zarazem dawać dużo możliwości dostosowania jego działania do potrzeb linii produkcyjnej.

Podzespoły usprawniające etykietowanie, które powinny znaleźć się w wyposażeniu linii produkcyjnej wykorzystującej etykieciarki automatycznej to:

-głowice etykietujące,

-rolki dociskowe,

-suporty,

-układy pozycjonujące,

-transportery.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kupno ich razem z etykieciarką. Bardzo często wiąże się ono bowiem z dużą oszczędnością.

Etykieciarki ręczne

Chociaż ze zrozumiałych względów w procesach produkcyjnych stawia się obecnie na automatyzację, w dalszym ciągu szerokie zastosowanie znajdują etykieciarki ręczne. O ile nie są wyborem dla linii produkcyjnych nastawionych na wydajność, to bardzo dobrze sprawdzą się w bardziej komercyjnych zastosowaniach. Są bardzo dobrą propozycją, jeśli chodzi o etykietowanie cylindrycznych opakowań ze szkła lub plastiku.

Etykieciarki półautomatyczne

Swego rodzaju kompromisem między cechami etykieciarki automatycznej i ręcznej są urządzenia półautomatyczne. Zasada działania tego rodzaju etykieciarki jest następująca: produkt musi zostać umieszczony w określonym miejscu w urządzeniu przez operatora, by maszyna naniosła samoprzylepną etykietę.

Etykieciarka półautomatyczna może być bardzo dobrą propozycją dla przedsiębiorstw, które nie mają ogromnych zapotrzebowań w kwestii wydajności. Jest mniej kosztowna w eksploatacji od automatycznej, a przy tym zapewnia trwałe etykietowanie.

Gdzie szukać bardzo dobrych etykieciarek?

Polską firmą, która oferuje wysokiej klasy etykieciarki jest Autojet. W jej ofercie znajdują się wysokiej jakości urządzenia należące do wszystkich trzech wymienionych powyżej rodzajów, dostępne w atrakcyjnych cenach. Wszystkie z nich posiadają oprogramowanie, które może być dostosowane do potrzeb klienta.

Współpraca z Autojet jest o tyle satysfakcjonująca, iż można w jej trakcie liczyć na szkolenia z obsługi drukarek oraz serwis. Dzięki temu wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w etykietowaniu staje się o wiele łatwiejsze.

(Visited 588 times, 1 visits today)