W dzisiejszych czasach, oprócz przewozu ludzi firmy transportowe oferują także przewóz zwierząt. Aby mieć taką możliwość, trzeba zastosować się do zasad ustalonych z góry przez danego przewoźnika. Z reguły takie informacje dostępne są na stronach internetowych. Zresztą zawsze można zadzwonić do właściciela i dopytać o ewentualny transport zwierzęcia.Na jakich zasadach odbywa się przewóz zwierząt w busie?

Większość firm przewozowych dopuszcza podróżowanie z pupilami. Ostateczna decyzja należy jednak zawsze od kierowcy, który ma obowiązek sprawdzić, czy zwierzę jest dobrze przygotowane do takiej przejażdżki.

Kotów, psów czy gryzoni nie można przede wszystkim puszczać „luzem”, aby chodziły po busie. Zazwyczaj wymagane jest zamknięcie ich w odpowiednio zabezpieczonym transporterze. Jeżeli pies znajduje się przy nodze właściciela, koniecznie musi mieć założony kaganiec i być trzymany na smyczy, aby nie zagrażał bezpieczeństwu innych podróżników. Na wszelki wypadek powinno się mieć także przy sobie kartę szczepień pupila.

Bardzo częstą praktyką wśród niektórych ludzi jest stawianie transportera albo usadawianie zwierzęcia na siedzeniu obok siebie. Nie jest to dopuszczalne. Czasem istnieje możliwość, aby małego psa trzymać na kolanach, w innych przypadkach klatki czy żywe zwierzęta powinny się jednak znajdować na podłodze. To oczywiście tylko przykładowe, najczęściej panujące zasady w busach przewozowych. Ostatecznie zawsze warto poczytać lub dopytać o zasady dotyczące transportu zwierząt.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas podróży busem ze zwierzęciem?

Pupile przed wyjazdem muszą spełnić pewne warunki. Przede wszystkim powinny być nauczone podróżowania, aby nie czuły się zdenerwowane czy zniecierpliwione. W ten właśnie sposób mogą bowiem utrudniać jazdę nie tylko kierowcy, ale również innym pasażerom.

Należy także pamiętać, że to właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody, które wyrządzi jego zwierzę. Lepiej zapewnić mu właściwe warunki przewozowe, a więc zadbać o czystą wodę i miękkie posłanie, niż wywoływać u niego dodatkowy stres.

Jedną z firm, która pozytywnie patrzy na przewóz zwierząt jest firma SANDREX odpowiadająca za przewozy krajowe, jak i zagraniczne. Warto skorzystać z pewnej oferty, aby nie być zaskoczonym, kiedy przewoźnik odmówi przejazdu ze zwierzakiem.

Jeżeli ktoś nie posiada samochodu, powinien zainteresować się przewozami busem. To także dobra opcja, jeśli posiada się zwierzaka. Koniecznie trzeba jednak poczytać regulaminy danej firmy, zanim podejmie się decyzję o podróży.

(Visited 83 times, 1 visits today)