Regały wtykowe to rodzaj regałów magazynowych, które mają szerokie zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Są lekkie, ale wytrzymują duże obciążenia, cechuje je prostota i łatwość montażu bez użycia śrub. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej ich konstrukcji, opowiemy też więcej o przykładach zastosowań. Wspomnimy także o skrzynkach magazynowych, które mogą stanowić uzupełnienie regałów wtykowych.Charakterystyka regałów wtykowych od strony technicznej

O konstrukcji konkretnych regałów wtykowych opowiedzieli nam specjaliści z firmy Rodło z BytomiaKonstrukcje regałów wtykowych wykonane są ze specjalnie kształtowanej, ocynkowanej blachy stalowej, a półki powstają z płyt wiórowych.

Blacha ocynkowana przez lata zachowuje swoje właściwości i estetyczny wygląd przede wszystkim ze względu na odporność na korozję. Regałów wtykowych z blachy ocynkowanej nie trzeba dodatkowo zabezpieczać, lakierować, czy malować, choć regały można kupić także w wersji malowanej.

Konstrukcję regałów wtykowych charakteryzuje prosty montaż bez użycia śrub (choć są dostępne również regały z blachy ocynkowanej na śruby) – nie trzeba do tego żadnych specjalistycznych narzędzi, ani nawet doświadczenia. Składa się je wręcz intuicyjnie.

Poprzeczki regałów mają liczne otwory, co umożliwia optymalne ułożenie półek. Otwory w profilach regałów umożliwiają też przykręcenie regałów do ściany, czy połączenie kilku segmentów ze sobą, by stworzyć szeregowy system.

Jeśli z jakichś względów opcja regałów z blachy ocynkowanej nam nie odpowiada, alternatywą może być regał plastikowy.

Zastosowanie regałów wtykowych i ich uzupełnienie, czyli skrzynki magazynowe

Jak wspomnieliśmy we wstępie, regały wtykowe to rodzaje regałów, które nazywamy magazynowymi. Jak nazwa ta sugeruje, regały tego typu wykorzystywane są w magazynach do przechowywania różnego rodzaju materiałów, produktów, części, czy narzędzi, ale też oczywiście w hurtowniach, sklepach, w halach produkcyjnych, warsztatach, garażach, na zapleczach przeróżnych firm.

Jeśli docelowo na regale wtykowym zamierzamy przechowywać drobne elementy, jak niewielkie łączniki, śrubki, nakrętki itp., doskonałym rodzajem uzupełnienia regałów będą skrzynki magazynowe z polipropylenu, które są idealnie dopasowane względem siebie, co umożliwia układanie ich w ciągi (ale też wygodne nakładanie na siebie).

Skrzynki magazynowe z regranulatu od naszych specjalistów są odporne na uderzenia, zarysowania, odkształcenia, działanie środków chemicznych, a nawet na działanie temperatury w przedziale aż od -10 st. C do 90 st. C.

(Visited 181 times, 1 visits today)