Taras – miejsce spotkań z rodziną, znajomymi, miejsce zabaw dzieci, kącik relaksu po dniu pracy, miła przestrzeń między domem a ogrodem. Chyba każdy potrzebuje chwili dla siebie na regenerację i nie zawsze musi spędzić ją na kanapie pod kocem.

Piękna letnia pogoda zachęca, aby spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Zadbany balkon czy taras pozwalają umilić te chwile. Ludzie chcą zadbać o swoje dobre samopoczucie poprzez stwarzanie wokół siebie estetycznej przestrzeni. Co więc składa się na wysoką jakość tego miejsca? 

Płytki z gresu – ważny element aranżacji tarasu

Urządzając taras, warto wyszukać inspiracje w internecie. Można dzięki temu poznać różne style wystroju i dobrać coś dla siebie. Dobrym pomysłem jest stworzenie takiego projektu tarasu, który będzie miał ponadczasową bazę (np. niezmiennie modne płytki gresowe do złudzenia przypominające drewniane deski), do której będzie można niewielkim kosztem dopasować dekoracje i dodatki.

Takie podejście do aranżacji tarasu lub balkonu zapewnia elastyczność we wprowadzaniu pozornie niewielkich zmian, które będą miłe dla oka i bezpieczne dla portfela. Łatwiej wymienić doniczkę czy sznur z oświetleniem niż wymieniać posadzkę, która stała się niemodna. Jak więc zapewnić sobie zawsze dobrze prezentujące się płytki podłogowe?

Zalety płytek gresowych – dlaczego warto wybrać gres?

Od wielu lat płytki gresowe stanowią częsty wybór klientów w kwestii wykończenia domu. Na rynku istnieją płytki do stosowania wewnątrz pomieszczeń oraz takie, które dzięki ich właściwościom można z powodzeniem kłaść na zewnątrz.

Płytki gresowe, mające zastosowanie na tarasach czy balkonach, są mrozoodporne, dzięki czemu zimą nie są narażone na negatywne działanie niskiej temperatury, która mogłaby przyczynić się do popękania zwykłych kafli.

Ważną cechą jest także antypoślizgowość – każdemu zależy na bezpieczeństwie użytkowania posadzki, a zimą nietrudno o poślizgnięcie się i bolesny upadek na twardą podłogę. Kolejną właściwością gresu jest jego wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Z pewnością podczas robienia letniego grilla nieraz coś upadnie na podłogę czy rozleje się, brudząc przy tym podłoże.

W przypadku zastosowania gresowych płytek na taras nie trzeba się martwić o niemożliwe do doczyszczenia zabrudzenia. W większości przypadków wystarczy mop i woda. Taka wygoda jest nieoceniona.

Duży wybór wzorów i kolorów płytek gresowych – każdy znajdzie coś dla siebie

Obecnie nie ma problemu z dostępnością interesujących i oryginalnie wyglądających płytek. Klienci mogą wybierać spośród wielu możliwości. Każda przestrzeń ma swój niepowtarzalny charakter, więc dopasowanie odpowiedniej podłogi jest ważną częścią wystroju. Istotny jest kolor, wykończenie, rozmiar.

Na rynku dostępne są naprawdę ciekawe wzory płytek gresowych – od gładkich po drewnopodobne czy takich przypominających marmur. Nie brakuje także bardziej skomplikowanych wzorów geometrycznych.

Jeśli zaś chodzi o rozmiary płytek, to tutaj wybór także jest spory. Najczęściej wybieraną opcją są płytki o wymiarze 60 × 60 cm. Taka kwadratowa forma naprawdę prezentuje się bardzo efektownie. Nie brakuje także płytek podłużnych w formie desek.

Gres jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Niesłabnącą popularnością cieszą się naturalne odcienie (np. grafit, biel, szarość, brąz), gdyż zapewniają dużo możliwości aranżacyjnych przy wyborze reszty elementów wyposażenia i wystroju. Każdy ogród stanie się jeszcze piękniejszy, gdy taras będzie zadbany i urządzony w dobrym stylu.

Taras i balkon zawsze na topie

Jeśli jesteśmy na etapie wykańczania przestrzeni wokół domu i zastanawiamy się nad wyborem posadzki, która zapewni nam bezpieczeństwo i komfort w użytkowaniu na długie lata, wybór powinien paść na płytki gresowe.

Bez wątpienia spełnią one oczekiwania każdego domownika, będą cieszyć oko swoim ponadczasowych wyglądem pasującym do każdego stylu. Szeroki wybór pod względem kolorystyki, wykończenia i rozmiaru daje szerokie pole możliwości przy projektowaniu idealnego miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Płytki gresowe na taras to idealny wybór dla każdego.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/


 

(Visited 148 times, 1 visits today)