baner001_2-1018x296

Witam,  zgodnie z zapowiedzią napiszę o kolejnych właściwościach  drzewka tlenowego.

Wspomniałam , ze zawojuje Świat.  Tak może się stać, bo oto kolejne właściwości  Oxytree, które w żaden sposób nie ingerują negatywnie w środowisko a wręcz przeciwnie.  W wcześniejszym wpisie podałam podstawowe właściwości i najważniejsze cechy Oxytree czyli naturalny budulec jakim jest drewno i tlen. Cóż chcieć więcej?  Wyobraźnia sama podpowiada jakie to daje możliwości.  Wszyscy wiemy jakie mamy zanieczyszczone środowisko z powodu motoryzacji, systemu ogrzewania mieszkań, fabryk, zakładów  produkcyjnych, hodowli zwierząt.  Emisja CO2 jest  ogromna więc każda możliwość jego neutralizacji jest wręcz bezcenna.  Wystarczy obsadzić  trasy szybkiego ruchu, skwery w miastach by powietrze stało się lepsze.  Skoro jedno dojrzałe drzewo w roku:

– chłodzi otoczenie jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy,

– filtruje  29 kg substancji zanieczyszczających powietrze

– absorbuje 2900 litrów wody deszczowej

to jak ma się do tego Oxytree,  które 10 razy lepiej oczyszcza powietrze z CO2 i działa nie jak 5 ale 50 klimatyzatorów.

Czy w otoczeniu tego drzewa będzie nam się żyło lepiej?  Myślę, że pytanie jest retoryczne.

W związku z tym, że drzewo tlenowe w bardzo efektywny sposób ( z jednej sadzonki 4 razy ścinamy pełnowartościowe drzewo ) dostarcza nam cennego budulca, skłania  to ludzi biznesu do zakładania plantacji.  Oczywiście jest w tym ogromny potencjał ekonomiczny.  Stać się dostawcą deficytowego produktu- bezcenne .  Drewno z oxytree jest odpowiednio twarde i elastyczne oraz wyjątkowo lekkie. Z tego powodu idealnie nadaje się do produkcji mebli, okien itp. Deski do windsurfingu produkowane są z tego właśnie drewna.  W związku z tym , ze posiada certyfikaty unijne, przeprowadzono szereg testów  wytrzymałościowych z których wynika, że świetnie nadaje się do produkcji.  W ten sposób można uratować wycinkę lasów. Na drewno i tak będzie zapotrzebowanie ale wiele szlachetnych gatunków drzew można w ten sposób uratować.

Wykorzystane może być również jako materiał na opał i  biomasę. Liście również mogą być wykorzystane na biomasę a pozostawione na zimę pod drzewem ulegają naturalnej biodegradacji  stanowiąc nawóz dla rośliny. Jak każda roślina, Oxytree również kwitnie. Kwiaty są miododajne. Otrzymuje się z nich mód smakiem zbliżony do lipowego. Korzenie również są cennym budulcem jako ratan do budowy mebli mogą też zostać poddane biodegradacji.

Oxytree-kwiaty

Jestem zachwycona tym drzewem.

Meble zrobione z Oxytree będą zdecydowanie lepiej na nas oddziaływać niż zrobione ze sklejki nafaszerowanej klejem z formaldehydu albo  stół, do tego nakryty lnianym obrusem gdy podajemy sałatkę z warzyw z Eco ogródka. Przyznacie, sama przyjemność.

Zwracajmy uwagę jakimi rzeczami się otaczamy.

Natura nam sprzyja.

 

W następnym wpisie napisze więcej o inwestycji w plantacje już teraz zapraszam do lektury.

Napiszcie co sądzicie o przyszłości tego drzewa?

więcej na stronie

zapraszam na mój profil na FB

Ela Kalicka

(Visited 523 times, 1 visits today)