Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem ozonatora, na pewno znasz już możliwości tego urządzenia i właściwości samego ozonu. Jednak zanim zdecydujesz się na zamówienie najtańszego generatora w internetowym serwisie aukcyjnym, zastanów się dwa razy. Aby mieć pewność, że ozonator rzeczywiście działa, trzeba wybierać z głową. Podpowiadamy, jak kupować, żeby nie żałować.Przeznaczenie generatora ozonu

Za pomocą ozonowania można dezynfekować powietrze, przedmioty i ciecze, jednak nie każde urządzenie nadaje się do wykorzystania we wszystkich tych zastosowaniach. Toteż pierwszym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem brzmi: po co mi generator ozonu?

Do oczyszczania powietrza z grzybów, wirusów, bakterii, a także nieprzyjemnych zapachów służą ozonatory przelotowe. Urządzenia tego typu wytwarzają ozon z tlenu (dlatego nazywane są czasem wytwornicami ozonu) i uwalniają gaz do pomieszczeń.

Ozon wnika wtedy we wszystkie powierzchnie, dzięki czemu dokładnie dezynfekuje również przedmioty, które znajdują się we wnętrzach. Po zakończeniu ozonowania można cieszyć się czystym, a więc bezpiecznym powietrzem o przyjemnym zapachu.

Urządzenia tego typu mogą być stosowane do dezynfekcji wnętrz budynków, ale też samochodów i szczególnie narażonych na drobnoustroje układów klimatyzacji. Do uzdatniania wody pitnej lub dezynfekcji wody w basenie należy wybrać ozonator do cieczy wyposażony w specjalny osprzęt.

Parametry pracy ozonatora

“Najtrudniejszą kwestią podczas wyboru ozonatora jest określenie wymaganej wydajności. W naszej ofercie dostępne są generatory zdolne wytworzyć od 3,5 g/h do 80 g/h, a więc mamy tu naprawdę duży zakres. Zasada doboru jest prosta: im większa przestrzeń lub pojemność zbiornika z wodą, tym większa wymagana wydajność ozonatora.

Naszym klientom zawsze służymy pomocą w obliczeniach i znalezieniu idealnego rozwiązania do konkretnych warunków pracy generatora” – opowiada ekspert z firmy Bitom.

Na co jeszcze, oprócz wydajności ozonatora, warto zwracać uwagę? Na zużycie prądu. Poza tym bardzo ważny jest sposób obsługi urządzenia. Nowoczesny ozonator powinien mieć czytelny wyświetlacz, funkcję autostart i umożliwiać tworzenie własnych, indywidualnych programów pracy; niektóre generatory ozonu można sterować również zdalnie za pomocą poręcznych pilotów.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o inwestycji w konkretną wytwornicę ozonu, upewnij się co do jej jakości. Urządzenie powinno posiadać deklarację CE i być zgodne z obowiązującymi normami jakości, a także posiadać gwarancję producenta.

(Visited 161 times, 1 visits today)