Zbliża się okres Bożego Narodzenia, kiedy to z upodobaniem wszyscy ubieramy choinki w naszych domach. Coraz częściej stawiamy na rozwiązania ekologiczne i nie tylko choinka jest naturalna, ale również ozdoby, które się na niej znajdują. Dziś kilka słów o ozdobach choinkowych, które można wykonać samodzielnie z naturalnych materiałów.Łańcuchy

Łańcuchy to jedne z najpopularniejszych dekoracji choinkowych. Można je kupić w sklepach lub samodzielnie wykonać w domu. O ile w sklepach dostępne są przede wszystkim łańcuchy wykonane z tworzyw sztucznych, o tyle ozdoby powstające w domu są tworzone najczęściej z materiałów ekologicznych. Wśród najpopularniejszych wzorów można wymienić łańcuchy wykonane z papierowych okręgów. Ciekawą opcją są także łańcuchy łączące w sobie słomiane rurki i bibułkowe kwiatki lub kokardki. Ozdoby z kolorowego papieru, bibuły czy słomek są naturalne i w pełni ekologiczne. A dodatkowo są bardzo ładne i można je wykonać samodzielnie w domu.

Szydełkowane dekoracje

Kolejnymi dekoracjami choinkowymi, które po latach wracają do łask, są ozdoby wykonane na szydełku. Bombki, dzwoneczki, aniołki czy gwiazdki wykonane ze śnieżnobiałego kordonka pięknie prezentują się na ciemnozielonej choince. Szydełkowane ozdoby wspaniale komponują się z łańcuchami wykonanymi z naturalnej słomy.

Drewniane zabawki

Na choinkowych gałązkach pojawiają się także ozdoby wykonane z drewna. Są to najczęściej miniaturowe pajacyki, figurki Mikołaja, samochodziki czy lokomotywy. Wykonuje się je z niezwykłą dokładnością i dbałością o detale. Drewniane zabawki wspaniale uzupełniają inne, ekologiczne ozdoby choinkowe.

W Polskich domach coraz częściej stawiamy na wysoką jakość kupowanych produktów, ale również na ich naturalne pochodzenie. Coraz częściej w święta nasze domy dekorowane są żywymi choinkami – nierzadko rosnącymi w doniczkach. Na gałązkach choinkowych wieszamy szklane bombki oraz ozdoby wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów, wśród których najczęściej spotykamy drewno, papier, słomę oraz bawełniane nici. W tym roku pozostało jeszcze trochę czasu na przygotowanie zabawek choinkowych. Może warto postawić na te, zrobione własnoręcznie?

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych

(Visited 1 671 times, 1 visits today)