Zakupienie mieszkania może być dobrą inwestycją. Ceny nieruchomości cały czas rosną i w związku z tym nieruchomości do dawna są dobrym wyborem jako lokata środków. Gdy chcesz zdecydować się na inwestycję w postaci mieszkania pod wynajem, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Mieszkanie pod wynajem powinno być przede wszystkim kupowane pod kątem przyszłych wynajmujących. Musimy wobec tego wcielić się w rolę osoby, która chciałaby zdecydować się na wynajęcie mieszkania. Jaka lokalizacja będzie najlepsza? Czy wybrać kawalerkę, a może duże mieszkanie? Odpowiadamy na wszystkie te pytania.



Nowe czy z drugiej ręki?

Tutaj wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Generalnie nowsze mieszkania są wynajmowane coraz częściej. Są bardziej estetyczne, nowoczesne, wygodne. Możemy też zamówić je z wykończeniem pod klucz. Mieszkania używane z kolei chętnie wybierane są wtedy, gdy możemy wykonać w nich remont.

Lokalizacja

Musimy wziąć pod uwagę zarówno samo miasto, w którym będziemy chcieli posiadać nieruchomość, jak i jej położenie. Największy potencjał mają miasta duże, w tym studenckie. Dobrym wyborem będą mieszkania deweloperskie Poznań, Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Rzeszów to to tylko kilka z nich, które warto wziąć pod uwagę.

Gdy chodzi o lokalizację w wybranym już przez nas mieście, najlepszym wyborem cieszą się dzielnice blisko uczelni oraz generalnie w pobliżu centrum. Oczywiście, nie oznacza to, że nie uda nam się wynająć mieszkania położonego na skraju miasta – zwykle takie nieruchomości wybierane są przez rodziny. Poza tym ze względu na niższe ceny kuszą tych, którzy chcą zapłacić mniej.

Metraż i rozkład mieszkania

Przy poszukiwaniach odpowiedniego mieszkania na wynajem powinniśmy też zwrócić uwagę na jego metraż oraz na rozkład. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania mniejsze, ponieważ można wynająć je łatwiej. Gdy jednak chcemy zdecydować się na kupno mieszkania pod wynajem dla studentów, także sprawdzą się większe nieruchomości, które będą mogły być wynajęte przez grupę osób. Wtedy warto zadbać o to, aby w mieszkaniu nie było pokojów przechodnich.

(Visited 261 times, 1 visits today)