Poznań to obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic więc dziwnego, że wiele młodych osób poszukuje tam miejsce do życia. Ma to wpływ na liczne inwestycje deweloperskie powstające w Poznaniu, jak i najbliższych miejscowościach. Gdzie warto kupić nieruchomość?

Czy lepiej wybrać mieszkanie w Poznaniu, czy pod miastem? Jakie miejscowości cieszą się największą popularnością?Mieszkanie w Poznaniu – wady i zalety takiej inwestycji

Poznań w 2021 roku zdobył pierwsze miejsce na konferencji CEE Business Services Summit&Awards w kategorii “Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce”. Wciąż przyciąga nowych inwestorów i powstają liczne nowe firmy.

Dzięki temu łatwo znaleźć pracę, co z kolei zachęca młodych ludzi, którzy chcą pracować, rozwijać się i zakładać rodziny. By sprostać potrzebom mieszkańców miasta, powstają liczne nowe osiedla w różnych częściach Poznania.

Kupno mieszkania w Poznaniu ma wiele zalet. Jest to duże miasto z dobrze rozwiniętą komunikacją miejską, infrastrukturą, oraz dużą ilością zieleni. W ofercie można znaleźć zarówno luksusowe apartamenty, takie jak Ville Sołackie oferowane przez firmę Agrobex https://agrobex.pl/, jak i tańsze nieruchomości w różnych dzielnicach.

Choć ceny nieruchomości w Poznaniu są znacznie niższe niż w Warszawie, Wrocławiu, czy Krakowie, jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić. Co więcej, inwestycje w mniejszych miejscowościach cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko ze względu na ceny samej nieruchomość, lecz również niższe koszty jej utrzymania. Mieszkanie w podpoznańskich miejscowościach to również więcej spokoju i ciszy.

Mieszkanie pod Poznaniem – jak wybrać dogodną lokalizację?

Decydując się na mieszkanie pod Poznaniem, należy dokładnie wybrać lokalizację, która spełni oczekiwania wszystkich mieszkańców. Warto również pamiętać, że jest to inwestycja na lata, z czasem więc dzieci będą chciały być bardziej samodzielne i móc wracać do domu ze szkoły. Dlatego kupując mieszkanie pod Poznaniem, sprawdź takie aspekty jak:

Czas dojazdu do Poznania samochodem – szczególnie w godzinach szczytu, kiedy trzeba się dostać do pracy, lub z niej wrócić.

Połączenia komunikacji zbiorowej – autobus i pociąg podmiejski to szybkie i wygodne połączenia z Poznaniem.

Infrastruktura – podpoznańskie gminy coraz intensywniej inwestują w rozwój infrastruktury, dzięki czemu miejscowości pod Poznaniem stają się atrakcyjne, powstają szkoły, przedszkola, oraz miejsca aktywnego wypoczynku.

Tereny zielone – bliskość terenów zielonych, gdzie można wyjść na spacer i aktywnie spędzać czas to z pewnością jeden z atutów mieszkania w małej miejscowości. Warto więc się zorientować, czy takie miejsca znajdują się w pobliżu zamieszkania.

Plan zagospodarowania przestrzeni – przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze lokalizacji, należy sprawdzić plany zagospodarowania przestrzennego, by sprawdzić, czy nie powstaną w najbliższej okolicy obiekty, które obniżą komfort życia, oraz wartość mieszkania.

Miejscowości pod Poznaniem doskonałe dla rodzin

Firma Agrobex posiada w swej ofercie nie tylko luksusowe apartamenty w Poznaniu, lecz także szeroki wybór mieszkań w podpoznańskich miejscowościach.

Największą popularnością cieszy się z pewności Swarzędz szybko rozbudowująca się miejscowość zaraz pod Poznaniem. Łatwo stąd dostać się do Poznania zarówno samochodem, dzięki rozbudowanej sieci dróg oraz komunikacją zbiorową.

W Swarzędzu powstały liczne szkoły, przedszkola oraz żłobki, nie ma więc potrzeby dowożenia dziecka do szkoły w centrum. Z pewnością dużą zaletą tej miejscowości jest szeroka ofert sportowo-rekreacyjna są tu boiska do gry, place zabaw, a także basen, czy korty tenisowe.

Niedaleko Swarzędza znajduje się miejscowość Zalasewo, nieco mniejsza miejscowość, z której szybko można się dostać zarówno do Swarzędza, jak i Poznania. Tu również znajduje się przedszkole i szkoła podstawowa, a także boiska, czy szeroka oferta handlowo-usługowa.

Dom w zabudowie szeregowej to doskonała opcja dla rodziny z dziećmi. Taką ofertę posiada Agrobex w Baranowie. To miejscowość położona jedynie 10 minut od Poznania nad pięknym jeziorem.

Są tu dostępne liczne żłobki, przedszkola oraz szkoła podstawowa, ponieważ miejsce to przyciąga rodzin z dziećmi. Nie ma się czemu dziwić jezioro z zadbaną plażą i mariną, rozbudowana oferta rekreacyjna oraz handlowo-usługowa czynią z Baranowa doskonałe miejsce do życia.

Niwelatory laserowe – Odkryj nasze niwelatory laserowe, które zapewniają precyzyjny i szybki pomiar wysokości i wyrównywanie powierzchni. Oferujemy wysokiej jakości niwelatory laserowe, które są niezawodne i łatwe w obsłudze. Sprawdź naszą ofertę na norwit.pl i wybierz odpowiedni model dla swoich potrzeb.

(Visited 30 times, 1 visits today)