Leasing jest dzisiaj jedną z najbardziej efektywnych i najchętniej wybieranych form finansowania. Pozwala na użytkowanie sprzętu wysokiej jakości renomowanych marek poprzez uiszczanie comiesięcznych płatności ratalnych.

Umożliwia zachowanie płynności finansowej, poprzez brak konieczności uiszczania całości kwoty np. za samochód służbowy czy komputer. To bardzo ważne szczególnie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują gotówki, aby móc finansować swoje przedsięwzięcia.Większość firm po zakończeniu okresu leasingu decyduje się na sprzedaż sprzętu – laptopów, komputerów, samochodów, maszyn rolniczych, czy serwerów. Przedmioty te klasyfikowane są wówczas jako poleasingowe i tworzą nowa grupę na rynku. Trafiają one następnie na strony firm zajmujących się dystrybucją przedmiotów poleasingowych, lub na portale z licytacjami poleasingowymi, gdzie kupujący mogą składać oferty. Najwyższa z nich oznacza zazwyczaj zwycięstwo w aukcji, a to z kolei oznacza nabycie przedmiotu przez kupującego.

Optymalizuj koszty – weź udział w licytacji poleasingowej

Licytacje poleasingowe stanowią formę aukcji, na której znajdują się przedmioty niewykupione przez leasingobiorców po zakończeniu umowy lub przejęte od firm, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań. Zazwyczaj powodem umieszczenia na licytacji poleasingowej jest niewypłacalność. Spowodowane jest to konstrukcją umowy na poziomie 1-25% wartości wykupu, co sprawia, że leasingobiorcy nie opłaca się pozostawić przedmiotu w firmie leasingowej.

Udział w licytacji poleasingowej to możliwość zakupu atrakcyjnych przedmiotów w bardzo korzystnych cenach. Wystarczy jedynie regularnie śledzić serwisy internetowe oferujące aukcje. To bowiem w Internecie możemy znaleźć najwięcej ofert aukcji.

Oczywiście przed przystąpieniem do licytacji poleasingowej warto zadbać o tzw. „BHP”, czyli skrupulatną weryfikację stanu technicznego oferowanych maszyn lub urządzeń. Należy pamiętać o tym, że część firm zastrzega sobie konieczność obejrzenia sprzętu przed zakupem. To świetnie pokazuje, że warto dokładnie czytać informacje od sprzedającego.

(Visited 485 times, 1 visits today)