Inwestycja w zakup i sprzedaż nieruchomości oraz gruntów pod zabudowę inwestycji mieszkaniowych nie należy do najłatwiejszych. Proces ten wiąże się bowiem z całym spektrum różnych działań, które w całości obejmuje prawo nieruchomości.

Inwestorzy, którzy nie śledzą na bieżąco stale zmieniających się przepisów, mogą mieć kłopot z finalizacją transakcji kupna i sprzedaży inwestycji. Właśnie dlatego wielu z nich korzysta z fachowej pomocy.Obsługa prawna dotyczy zarówno zakupu, jak i sprzedaży mieszkań, domów oraz gruntów, a zajmuje się nią nikt inny, jak radca prawdy od nieruchomości.

Wysokie nakłady finansowe

Z pomocy radcy prawnego warto korzystać z tego względu, iż inwestycja w nieruchomości wiąże się z ogromnym ryzykiem, a także pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Chodzi tutaj o ryzyko transakcyjne, które wiąże się z zawarciem umowy pomiędzy dwiema stronami, czyli kupującym i sprzedającym.

W zależności od rodzaju, umowa pozwala na skuteczne i przede wszystkim płynne przeniesienie własności zakupionej nieruchomości.

Na ogół zawarcie umowy odbywa się bez zarzutów, niemniej zdarzają się również dużo bardziej skomplikowane sytuacje. Umowę uznaje się za bezwartościową i bezskuteczną, gdy nie zostaną dopełnione wszystkie wymogi formalne.

Przed takimi sytuacjami, choć nie zdarzają się często, warto się zabezpieczyć. Właśnie wtedy pomóc może radca prawnyNieruchomości dzieli się na gruntowe, budynkowe oraz lokalowe – wymogów formalnych w związku z tym, może być zatem mnóstwo, a w tym zakresie powinien pomóc specjalista od prawa nieruchomości.

Zakup nieruchomości. W czym może pomóc mi radca prawny?

Wizyta u dobrego prawnika pozwoli Ci uniknąć ewentualnych niepowodzeń. Temat zakupu i sprzedaży nieruchomości jest bowiem niezwykle rozległy, dlatego wymaga szczególnej uwagi. Doświadczony specjalista może przeprowadzić Cię przez setki skomplikowanych przepisów prawnych dotyczących zakupu, sprzedaży, wynajmu, czy też innych kwestii związanych z inwestycją na rynku nieruchomości.

Udając się do kancelarii w Twoim mieście, która oferuje usługi związane z obsługą prawną inwestycji deweloperskich, możesz liczyć na:

  • wsparcie w kwestiach związanych ze sporządzaniem umów (zakupu oraz najmu nieruchomości),
  • obsługę inwestycji mieszkaniowych (deweloperskich),
  • obsługę wszystkich procedur zachodzących na rynku nieruchomości,
  • wsparcie w procesie dochodzenia wierzytelności umów i innych dokumentów deweloperskich,
  • pomoc w kwestii regulacji stanu prawnego nieruchomości i wiele więcej.

Bez względu na to, z jakim problemem udasz się do kancelarii, która zajmuje się pomocą w sprawach dotyczących nieruchomości, zawsze otrzymasz oczekiwaną pomoc. Prawnik to osoba, która na bieżąco śledzi dynamicznie rozwijającą się sytuację na rynku nieruchomości. W związku z tym jest w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie – dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możesz zaoszczędzić zarówno swój czas, jak i pieniądze.

Prawnik może pełnić również w Twoim imieniu rolę przedstawiciela. Ma odpowiednie kompetencje do tego, by reprezentować Cię przed sądem i poszczególnymi organami administracyjnymi. Dzięki temu możesz u niego zasięgnąć porady na każdym etapie inwestycji.


 

(Visited 48 times, 1 visits today)