Współcześnie, fizjoterapeuta nie jest już osobą, która w wolnej chwili wykonuje tylko masaże. Jest to osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje, kursy, dyplomy, aby wiedzieć w jaki sposób przywrócić zdolność ruchową pacjenta i jak mu pomóc.

Fizjoterapeuta wykorzystuje swoją wiedzę w praktyce np.: w szpitalu, przychodni rehabilitacyjnej czy też w domu u pacjenta. Łagodzi przy tym dolegliwości bólowe i podnosi sprawność fizyczną organizmu pacjenta.Usługi fizjoterapeutyczne w Rumi

OxyBeautyTherapy – jest to miejsce dla osób, które potrzebują podejścia profesjonalisty oraz chcą zadbać o swoje zdrowie. Fizjoterapia Rumia holistycznie podchodzi do pacjentów oraz ich sprawności fizycznej. Oferuje usługi dla dorosłych jak i dzieci. Rehabilitacja dzieci

Rumia zajmuje się nawet najmłodszymi pacjentami. Ma to na celu wypracowanie u małego klienta poprawnych ruchów, aby w przyszłości uniknąć lub zminimalizować trudności w rozwoju, czyli np. w chodzie. Fizjoterapeuta – Michał Laskowski posiada wiele stosownych metod dla dzieci i niemowląt.

Warto umówić się na pierwszą wizytę do gabinetu, aby ustalić stan faktyczny dziecka, ponieważ w wielu przypadkach młody rodzic jest nieświadomy problemu. Dlatego nie należy się bać opinii osoby wykwalifikowanej w celu uzyskania pomocy i wiedzy.

Fizjoterapia Rumia do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie. Pierwsza wizyta rozpoczyna się od konsultacji z pacjentem, gdzie dokonywana jest analiza badań RTG/ MRI/ TK, przebytych urazów, toku leczenia i wykonywanych ćwiczeń.

Należy pamiętać, iż fizjoterapeuta wykonuje rehabilitacje po udarze, paraliżu i urazach czaszkowo-mózgowych, z niedowładami lub u osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, takim jak stwardnienie zanikowe boczne lub stwardnienie rozsiane.

Im większa pomoc specjalisty z danej dziedziny tym większe pozytywne skutki w leczeniu i powrotnej drodze do pełni sił.

Czy fizjoterapia pomaga?

Fizjoterapia przede wszystkim leczy dolegliwości bólowe pleców, stawów, głowy czy inne kontuzje. Jej celem jest poprawienie zakresu ruchu oraz zminimalizowanie danych dolegliwości bólowych, które utrudniają codzienne życie.

Fizjoterapia nie zawsze ratuje życie, ale zdecydowanie pomaga. Jego profesjonalna opieka jest kluczowym punktem całego procesu leczenia. Należy wybrać dobrego fizjoterapeutę, ponieważ to właśnie ciągła współpraca między fizjoterapeutą i pacjentem pozwala osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

W tym przypadku polecanym w miejscowości Rumia jest fizjoterapeuta Michał Laskowski. Najważniejsze dla niego jest dobro pacjenta, który jest jednocześnie bezpieczny i świadomy, że wszystko co robi prowadzi go do lepszego stanu zdrowia.


 

(Visited 59 times, 1 visits today)