Aby prowadzenie sklepu online było efektywne, duże znaczenie ma nie tylko samo oprogramowanie e-commerce, ale również oprogramowanie magazynowe. Czym warto kierować się przy jego doborze?Aby prowadzenie sklepu online było efektywne, duże znaczenie ma nie tylko samo oprogramowanie e-commerce, ale również oprogramowanie magazynowe. Czym warto kierować się przy jego doborze?

Czy program magazynowy do sklepu online jest niezbędny?

Wdrożenie programu magazynowego w sklepie internetowym nie jest konieczne, jednak za jego pomocą można znacznie ułatwić gospodarkę magazynową.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem używane jest przede wszystkim w większych sklepach internetowych, które dysponują dużą ilością towaru, dlatego jego ewidencja ma kluczowe znaczenie dla jego działalności.

Jednak programy do magazynu mogą być też bardzo pomocne w mniejszych sklepach online, ponieważ usprawniają one wtedy prowadzenie magazynu. Dodatkowo oprogramowanie tego typu wcale nie jest związane z wysokimi wydatkami, dzięki czemu mogą pozwolić sobie na nie nawet mniejsze firmy.

Jakie funkcje powinien oferować program magazynowy do sklepu internetowego?

Wybór oprogramowania jest spory, dlatego bardzo często pojawia się pytanie: jaki program magazynowy do sklepu internetowego warto wdrożyć?

Aby wybrać odpowiednie oprogramowanie, należy uwzględnić kilka czynników:

1. Funkcje programu
Odpowiednia funkcjonalność to podstawa. Co powinien zawierać program magazynowy?

Przede wszystkim oprogramowanie magazynowe powinno pomagać w obsłudze magazynu przez tworzenie bazy danych, generowanie dokumentacji, tworzenie alarmów, generowanie etykiet. Wybrane programy umożliwiają też korzystanie z dodatkowych funkcji, na przykład fakturowania.

2. Integracje
Dla łatwej obsługi program powinien być zintegrowany z najpopularniejszymi sklepami internetowymi, aby umożliwiać wtedy łatwe przekazywanie pomiędzy nimi danych. W ten sposób można oszczędzić czas i uniknąć ryzyka błędów.

3. Współpraca z urządzeniami
Ponadto powinien pozwalać na zintegrowanie go z zewnętrznymi urządzeniami, na przykład z kolektorami danych, czytnikami kodów, drukarkami etykiet, by łatwiej przesyłać dane i przygotowywać wydruki.

Ponadto plusem jest możliwość skorzystania z mobilnej wersji programu, który może być zainstalowany na smartfonie, tablecie.

(Visited 29 times, 1 visits today)