Dobre pozycjonowanie sklepu internetowego nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Częste promocje, atrakcyjne ceny czy przyjazny interfejs sklepu nie wystarczą przy dużej konkurencji w popularnych branżach. Niskie pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce utrudnia dotarcie do potencjalnych klientów. Warto zatem skorzystać z usług specjalistów seo, aby wypromować swój sklep i zwiększyć sprzedaż. Na czym polega pozycjonowanie e-commerce?Zwiększenie sprzedaży przy użyciu seo

Pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży jest możliwe tylko wtedy, gdy użytkownicy będą mieli okazję trafić na stronę sklepu. Szukając informacji o interesujących ich produktach czy usługach, ludzie najczęściej wpisują słowa – klucze do wyszukiwarek internetowych i wchodzą do sklepów, które wyświetliły się na pierwszych kilku pozycjach. Rzadko kiedy docierają do końca strony wyników wyszukiwania, nie wspominając już o tych dalszych.

Dlatego pozycjonowanie sklepów internetowych jest tak ważne. Im wyżej wyświetli im się sklep internetowy danej firmy, tym rosną szanse, że odwiedzą jej stronę. Być może nie wszyscy i nie od razu dokonają decyzji zakupowych, ale w ten sposób znajdą interesujące ich informacje, dowiedzą się więcej o produktach, a ich marka utrwali im się w pamięci. Z pewnością wpłynie to korzystnie na wyniki sprzedażowe sklepu – zarówno w danym momencie, jak i w przyszłości.

Pozycjonowanie e-commerce dopasowane do sklepu

Praca nad wypozycjonowaniem strony jest kompleksowym działaniem, które wymaga dłuższego okresu czasu oraz fachowej wiedzy i doświadczenia, dlatego takie zadanie najlepiej jest zlecić profesjonalistom seo. Na rynku sklepów internetowych są ogromne korporacje, duże firmy oraz małej wielkości przedsiębiorstwa, dlatego ustalając strategię dla danej strony ważna jest współpraca z agencją marketingu internetowego oraz dobra komunikacja. Wtedy działania będą dopasowane do wielkości, branży i specyfiki firmy, a przez to też skuteczne.

Należy także pamiętać, że nie wystarczy zdecydować się na pozycjonowanie głównych fraz, które najprawdopodobniej dotyczą całej branży, w której działa dana firma. Chcąc zwiększyć sprzedaż trzeba pamiętać również o bardziej szczegółowych frazach, które pozwolą użytkownikom na precyzyjne wyszukanie produktu.

Jak poprawić pozycjonowanie sklepu internetowego?

Podstawowym narzędziem do pozycjonowania są kampanie reklamowe Google Ads. Właściwie przygotowane generują zyski, zwiększają widoczność i rozpoznawalność sklepu w internecie, a także powodują wzrost konwersji i ruchu na stronie. To wszystko pozytywnie przełoży się na ilość decyzji zakupowych, ponieważ użytkownicy dzięki kampaniom Google Ads będą mieli możliwość trafić na konkretny produkt, którego poszukiwali.

Pozycjonowanie sklepów internetowych ułatwia także aktywność firmy w social mediach. Dają one możliwość bezpośredniej interakcji z klientami, dostarczania różnych informacji i proponowanie konkretnych produktów. Należy jednak robić to z ogromnym wyczuciem, ponieważ zarówno zbyt mała, jak i nachalna aktywność nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Chcąc więc zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym, warto zlecić prowadzenie kanałów social media profesjonalistom.

Autor: Agencja 360 BrandBay.pl

(Visited 1 489 times, 1 visits today)