Zanim rozpoczniesz projektować wystrój mieszkania lub przygotowywać się do jego rearanżacji przygotuj sobie plan działania i zastanów się nad rolą odpowiednich przedmiotów i mebli, a nawet ścian – bo wyburzenie ściany i połączenie dwóch pomieszczeń sprawi że zyskasz ogromną przestrzeń i jasne wnętrze. Czasem zamiast radykalnych środków wystarczy ściągniecie starych i ciężkich zasłon, które przytłaczają pomieszczenia. Oczywiście sporo zależy od budżetu, ale jeśli jest on ograniczony i niech chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalistów damy ci kilka cennych wskazówek.Po pierwsze musi określić do czego dane pomieszczenie ma służyć, jaki jest jego cel – czy jest to miejsce do spania, pracy, relaksu – a może będzie ono pełnić kilka funkcji. Jeżeli jest np. małe mieszkanie warto zakupić odpowiednią kanapę z funkcją spania, która w dzień będzie pełniła rolę wypoczynkową, a nocą posłuży Ci jako wygodne miejsce do spania. Do tego eleganckie pufy po obu stronach kanapy i mamy stylowe i bardzo praktyczne wnętrze.

Światło dzienne to twój przyjaciel. Pamiętaj że im jaśniejsze pomieszczenie tym bardziej wydaje się większe i przytulniejsze. Usuń stare zasłony, kotary, brudne żaluzje i wpuść światło do wnętrza. Sztuczne oświetlenie jest równie ważne, nie ograniczaj się tylko do jednego wiszącego żyrandola – warto mieć jeszcze dodatkowe źródła światła takie jak nocne lampki, lampę stojącą czy kinkiety na ścianach.

Dbaj o czystość pomieszczenia – czymś oczywistym jest że czyste, niezaśmiecone pomieszczenia wydają się większe. Niech przedmioty nie leżą na podłodze, kanapie, łóżku tylko powinny być na swoim miejscu, poukładane w szufladach, na półkach czy na komodzie.

Kolory ścian i mebli – w małych pomieszczeniach używaj jasnych i neutralnych kolorów takich jak biel, beż, czy jasny szary. Ciemne kolory przytłaczają i zmniejszają pomieszczenie wizualne. Białe czy beżowe meble będą neutralne dla pomieszczenia, nie będą się „rzucać” w oczy.

Lustra – a na samo koniec ciekawa sztuczka, powszechnie znana ale jakże często pomijana. Umieszczajmy w pomieszczeniach, które chcemy wizualnie powiększyć lustra – najlepiej bez ramki lub z niewielką ramą – dzięki temu wnętrze zyska na wielkości.

To tylko kilka ze sposobów na optyczne powiększanie wnętrz bez burzenia ścian czy gruntownego remontu. Jak tylko przyswoisz te rady – twoje mieszkanie stanie się na pewno jaśniejsze, większe i bardziej przytulne.

(Visited 157 times, 1 visits today)