Remont dachu to zawsze spory wydatek oraz bardzo duże wyzwanie logistyczne. Zwykle z tego typu pracami zwleka się, bo i koszty nie są po drodze, o fachowców też wcale nie łatwo. Sporym motywatorem może okazać się obfita burza lub ulewa.

Przeciekający dach to już jednak spory problem. Lepiej nie doprowadzać pokrycia dachowego do takiego stanu i zaplanować sobie remont tej części domu na spokojnie.



Kiedy zabrać się za uszczelnianie dachu?

Pokrycie dachowe z dachówki ma tak naprawdę nawet kilkadziesiąt lat gwarancji, oczywiście w zależności od producenta. Mimo wszystko raz na jakiś czas warto skontaktować się z fachowcem, który wejdzie na górę, sprawdzi stan dachówki i zlokalizuje ewentualne miejsca do naprawy.

Dobrym na to czasem będzie wiosna lub wczesne lato. Warto wcześniej zdobyć namiary do dobrej firmy zajmującej się remontami dachów, ponieważ czas oczekiwania może wynosić nawet kilka tygodni.

Wbrew pozorom na rynku nie funkcjonuje zbyt wielu fachowców zajmujących się tego typu naprawami, zaś zainteresowanie jest spore. Specjalista dokona oceny oraz przygotuje wycenę. W przypadku pokrycia dachowego może pojawić się potrzeba wymiany niektórych dachówek.

Jeżeli natomiast uszczelnianie dachu będzie prowadziło się na przykład na budynkach gospodarczych pokrytych papą, trzeba będzie skontaktować się z firmą realizującą tego typu prace. Tutaj bardzo duże znaczenie odgrywa pogoda.

Niestety uszczelniania pokrycia dachowego nie można przeprowadzić w czasie deszczu. Dlatego też ekipy pracują, gdy jest słonecznie. Aby dach uszczelnić, wcześniej trzeba będzie zdjąć część pokrycia i wymienić je na nowe.

Poza tym, w przypadku starszych budynków, może pojawić się potrzeba wymienienia niektórych elementów konstrukcji. To już większe naprawy, wymagające znacznej inwestycji finansowej. Najmniej kłopotliwe będzie uszczelnianie dachu pokrytego papą.

Tak naprawdę da się to przeprowadzić w ciągu kilku dni. Z pracami należy uwinąć się do wczesnej jesieni, ponieważ w późniejszych miesiącach może brakować odpowiednich warunków atmosferycznych.

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl/uszczelnianie-dachu/

(Visited 209 times, 1 visits today)