Wbrew pozorom zakup pościeli nie kończy się na wyborze odpowiednich poduszek i funkcjonalnej kołdry. Czasem równie duże znaczenie ma prześcieradło. Przykładowo dobry materac może zapewnić stałą cyrkulację powietrza i tym samym ograniczyć potliwość w ciągu upalnych nocy, jednak prześcieradło kiepskiej jakości nie pozwala na swobodny ruch powietrza.

By zadbać o zdrowy, dobry sen, warto wybierać tylko najlepsze produkty – i dbać o nie tak, by służyły długie lata.Jeśli dopiero urządzasz sypialnię marzeń i szukasz łóżka idealnego, możesz wyszukać „łóżka Toruń”, by znaleźć model odpowiadający Twoim potrzebom.

Prześcieradło z gumką czy bez?

Aktualnie zdecydowanie więcej zwolenników posiadają prześcieradła z gumką. Wszystko dlatego, że dokładnie przylegają do łóżka, nie zsuwają się w nocy i kolejnego wieczoru, gdy kładziemy się spać, nie musimy martwić się poprawianiem. Dobrze dopasowane prześcieradło z gumką sprawi, że łóżko zawsze będzie wyglądało estetycznie.

Nie znaczy to jednak, że te bez gumki nie są chętnie wybierane. Na ich korzyść przemawia łatwość składania i przechowywania. Wszystko zależy zatem od Twojej preferencji.

Z jakiego materiału powinno być wykonane prześcieradło?

Zrezygnuj z prześcieradeł wykonanych z poliestrów bądź innych materiałów syntetycznych – być może są bardzo trwałe, jednak ich struktura nie przepuszcza powietrza. Będzie to szczególnie uciążliwe dla osób, które mają problemy z nadmierną potliwością.

Prześcieradła satynowe i bawełniane sprawdzą się natomiast doskonale – są przyjemne w dotyku, a przy tym łatwe do wyczyszczenia i estetyczne. Możesz też wybrać prześcieradło typu frotte lub z kory; pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała i są wytrzymałe.

Jak prać prześcieradło?

Poza regularnym praniem, prześcieradło warto też od czasu wietrzyć. Kiedy jednak chcesz dokładnie oczyścić materiał, możesz wpakować go do pralki razem z pościelą. Dobrze jednak nie przesadzać z płynem do płukania, wybierz też krótszy program – dzięki temu prześcieradło nie „poskręca” się i nie będziesz musiał się trudzić z jego odplątaniem.

W celu uzupełnienia zapasów prześcieradeł możesz zajrzeć na https://expertsnu.pl.

(Visited 156 times, 1 visits today)