Włosy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Oczywiście jest to bez wątpienia rola wizerunkowa, lecz również ma to swoje przełożenie na funkcje zdrowotne. Dlatego warto wiedzieć jak dbać o włosy i co należy robić, aby skutecznie przyspieszyć ich wzrost, a jednocześnie zahamować wypadanie.Zrezygnuj z kucyków i warkoczy – mogą osłabić włosy

Kucyki i warkocze bardzo obciążają włosy. Powtarzające się ciągnięcie i szarpanie może powodować łamanie i wypadanie włosów, zwłaszcza jeśli masz cienkie włosy, które są bardziej podatne na łamanie. Jeżeli musisz związać włosy z tyłu, użyj gumki, która będzie mniej szkodliwa niż kucyk czy plecenie warkocza. Możesz także wypróbować materiałową opaskę, aby nie obciążać włosów.

Dostarczaj swoim włosom niezbędnych składników odżywczych

Wykazano, że niektóre składniki odżywcze pomagają zwiększyć wzrost włosów.

Witamina D

Witamina D odgrywa kluczową rolę w regulacji wzrostu włosów. Jeśli więc masz niski poziom witaminy D, twoje włosy mogą być bardziej skłonne do wypadania i rosnąć wolniej.

Żelazo

Niedobór żelaza jest ściśle związany z wypadaniem włosów, zwłaszcza u kobiet. Dzieje się tak, ponieważ włosy składają się z żelaza – jest to minerał, który nadaje naszym włosom połysk i siłę.

Cynk

Cynk jest niezbędny do wzrostu i naprawy komórek, a także odgrywa rolę w regulacji hormonów.

Omega-3

Badania pokazują, że ludzie, którzy przyjmują suplementy omega-3 mają mniejszą utratę włosów niż ludzie, którzy mają niedobór tego składnika. Dzieje się tak dlatego, że omega-3 pomaga twoim włosom rosnąć szybciej i czyni je grubszymi, a w efekcie są bardziej odporne na wypadanie.

Witamina B i C

Te witaminy mają istotny wpływ na szybkość porostu włosów, a także w znacznym stopniu hamują ich wypadanie.

Wszystkie te składniki możesz dostarczyć do organizmu stosując suplementy diety wspierające zdrowie włosów takie jak np. : Folisin. Więcej przydatnych informacji na ten temat możesz również znaleźć na portalu : new-eclub.com.

Zwiększ swoje spożycie żelaza

Jeśli jesteś kobietą, która doświadcza utraty włosów, być może cierpisz na niedobór żelaza. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy tak jest, jest zbadanie poziomu żelaza przez lekarza. Jeśli utrata włosów jest spowodowana niedoborem żelaza, zwiększenie jego spożycia może pomóc. Najlepszym źródłem żelaza jest czerwone mięso, ryby, fasola, soczewica, ciemna czekolada i nasiona. Jeśli jesteś wegetarianinem, być może będziesz musiał przyjmować suplementy żelaza.

Każdego wieczoru przed snem wykonuj masaż skóry głowy

Masowanie skóry głowy stymuluje przepływ krwi do mieszków włosowych, co może przyspieszyć wzrost włosów. Aby to zrobić, nałóż trochę odżywki na palce i masuj skórę głowy przez kilka minut. Możesz to zrobić podczas kąpieli pod prysznicem lub jako relaksujący rytuał przed pójściem do łóżka. Jeśli zauważysz, że Twoje włosy są przerzedzone, masowanie skóry głowy może pomóc zwiększyć krążenie i zachęcić organizm do produkcji większej ilości komórek włosowych. Staraj się robić to codziennie przez co najmniej kilka minut.

Płucz skórę głowy zimną wodą

Jeśli twoje włosy są przerzedzone, płukanie skóry głowy zimną wodą może pomóc. Może się okazać, że włosy wypadają, ponieważ Twoje ciało uważa, że ma ich za dużo. W takim przypadku próbuje pozbyć się nadmiaru kosmyków. Płukanie włosów zimną wodą pomoże pobudzić krążenie, a także oczyści skórę z zanieczyszczeń oraz nadmiernej ilości sebum.

Jedz więcej białka

Nie ma bezpośredniego związku między spożyciem białka a wzrostem włosów, ale spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w białko może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów. Białko jest niezbędne dla zdrowia Twojego organizmu i ważne jest, abyś otrzymywał jego wystarczającą ilość każdego dnia. Jedzenie większej ilości białka może pomóc w zapobieganiu wypadaniu włosów. Ponadto, włosy będą wyglądać bardziej błyszcząco i zdrowo, gdy zwiększysz spożycie białka. Źródła białka obejmują ryby, jaja, orzechy, nasiona, fasolę i jogurt.

Co się stanie, jeśli nie zrobisz nic z wypadaniem włosów?

Jeśli nie zajmiesz się podstawową przyczyną utraty włosów, może to prowadzić do innych problemów. Na przykład, jeśli masz miejsce na skórze głowy, które jest przerzedzone, może ono ulec zapaleniu lub zakażeniu. To może być bolesne i może sprawić, że poczujesz się niepewnie, jeśli chodzi o swój wygląd. Pamiętaj, że problem będzie się jeszcze pogłębiaj dlatego nie warto go bagatelizować. Warto skonsultować problem z lekarzem, ale również samodzielnie możesz spróbować zastosować naturalne metody leczenia wypadania włosów, takie jak wcieranie aloesu w skórę głowy.

Jeżeli interesują Cię tematy związane ze zdrowiem włosów oraz codzienną pielęgnacją, zachęcamy do zapoznania się z portalem : TaneralPro (https://taneralpro2.com/follixin-pl/).

(Visited 54 times, 1 visits today)