Czy wizyta u psychologa lub u terapeuty par jest niezbędna, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem seksualnym? Wiele zależy od tego, skąd się biorą problemy w tej sferze! Zanim więc zaczniesz nad tym pracować, a przede wszystkim – panikować – zastanów się dokładnie, z czym się borykasz i jakie są tego przyczyny!Jakie są najczęstsze problemy łóżkowe par?

Życie seksualne człowieka nie jest jednostajne przez całe jego życie. Nie jest również sinusoidą, w której stopniowo aktywność erotyczna zwiększa się, by osiągnąć swój szczyt w okresie pełnej dojrzałości, a potem powoli wygasa.

Możesz więc borykać się na przykład z trudnościami z osiągnięciem erekcji nie tylko jako nastolatek czy senior, ale również jako osoba dojrzała – na przykład na skutek długotrwałego, silnego stresu.

Kłopotliwy bywa też przedwczesny wytrysk – prawdziwa zmora nie tylko w przypadku mężczyzn, który dopiero zaczynają współżycie, ale również tych, którzy nie uprawiali seksu przez długi czas, lub gdy bodźce podczas aktu są tak silne, że nie potrafią utrzymać swoich popędów na wodzy.

Z czego wynikają kłopoty z przedwczesnym wytryskiem?

Penis to bardzo silnie ukrwiony i unerwiony narząd. Nic więc dziwnego, że w przypadku silnego pożądania bardzo trudno jest zaczekać, aby do ejakulacji doszło w odpowiednim momencie, równo z partnerką, która potrzebuje nieco więcej czasu niż mężczyzna, aby dojść.

Ciało jest silnie powiązane z psychiką, a zatem, aby stłumić uczucie zbliżającego się orgazmu, można odwrócić swoją uwagę od przeżywanej przyjemności, na przykład myśląc o czymś zupełnie przyziemnym. Ale czy tak ma wyglądać zawsze Twój seks?

Lepiej móc w pełni ekscytować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie uniesieniami, ale po prostu dochodzić o kilka lub kilkanaście minut później niż zwykle, co pozwoli na wydłużenie stosunku. Tabletki opóźniające wytrysk bez recepty można dyskretnie zakupić w sklepie online i nosić przy sobie choćby w kieszeni, by zastosować je nawet bez wiedzy partnerki.

Jak działają takie preparaty?

W zależności od tego, jaka forma podania będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa, możesz korzystać nie tylko z tabletek, ale również sprayów, chusteczek nawilżanych lub żeli nawilżających. Środki płynne stosowane miejscowo zawierają substancje o miejscowym lekko znieczulającym działaniu.

Taki lubrykant lub płyn sprawia, że członek staje się nieco mniej wrażliwy na bodźce dotykowe, choć nie mniej twardy. Również sprawność seksualna nie jest w żaden sposób zagrożona podczas używania takich substancji chemicznych.

W przypadku substancji stosowanych bezpośrednio na członka, należy użyć ich w czasie stosunku, co raczej ogranicza możliwości dyskretnego zastosowania, w przeciwieństwie do tabletek, które zażywa się na pewien czas przed planowanym stosunkiem. T

e z kolei nie działają miejscowo, lecz w obrębie układu nerwowego, obniżając poziom libido. Stosowane są często w długofalowej terapii u seksuologa, na przykład u mężczyzn z problemami hormonalnymi lub walczących ze stresem i przemęczeniem, które silnie wpływają na aktywność seksualną.

Zastosowanie takiej formy leczenia to sposób na podniesienie jakości współżycia przez wydłużenie czasu jego trwania, a w długotrwałej perspektywie – podniesienie pewności siebie.

(Visited 43 times, 1 visits today)