Warto, a nawet trzeba prowadzić zdrowy styl życia. Ale jak to zrobić, gdy pracuje się dużo czy nawet za dużo? Czy jest to możliwe? Mówi się, że dla chcącego nic trudnego, dlatego też warto skorzystać z naszych rad i zacząć żyć zdrowo oraz aktywnie. Przedstawimy Wam też pomysł na najlepszą dietę dla zabieganych.Małe rzeczy, a tak duże znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że małe rzeczy mają duże znaczenie. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku zdrowego stylu życia. Nawet pracując dużo czy za dużo, można prowadzić zdrowy styl życia, choć jest to bardziej utrudnione, niż gdy pracujecie np. 6 godzin, bądź 21 tygodniowo jak nauczyciele.

Na szczęście możecie zastosować kilka naszych rad i rzeczywiście poczujecie się zdecydowanie lepiej. Prowadząc zdrowy styl życia macie więcej energii, ale łatwiej jest też utrzymać prawidłową masę ciała.

Przejdźmy już do konkretów. Na pewno warto zawsze wybierać schody, a nie windę. Pomyślcie ile możecie kalorii spalić, wchodząc po schodach. Gdy macie przerwę w pracy, to zamiast iść ze wszystkimi do palarni lepiej wyjść na spacer, nawet jeżeli trwa on 15 minut.

Pomyślcie też czy w Waszym przypadku możliwa jest zamiana środka transportu z samochodu na rower. Jeżeli Wasza kondycja jest taka sobie, zawsze możecie wybrać rower elektryczny. Czy wiecie do tego jak sporo możecie zaoszczędzić?

Naprawdę dużo, a przy tym zrobicie coś dobrego dla środowiska. Jeżeli dojeżdżacie do pracy autobusem, to wysiądźcie przystanek wcześniej i przespacerujcie się. A gdy macie trochę wolnego, to nie spędzajcie czasu na kanapie, lecz wyjdźcie pobiegać, wybierzcie się na wycieczkę rowerową czy po prostu poćwiczcie w domu.

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta?

Zdrowa dieta powinna być lekkostrawna i właściwie zbilansowana. Bazą powinny być warzywa, które np. w porcji obiadowej powinny zajmować 75% miejsca na talerzu. Na pewno nie można jeść przetworzonego jedzenia, a także wszelkich dań typu fast food.

Ale jak znaleźć czas na zdrową kuchnię? Bądźmy szczerzy, chyba nikomu nie chce się po przyjściu z pracy jeszcze gotować zdrowych dań. Można na szczęście ten problem inaczej rozwiązać.

Możecie choćby gotować jeden dzień podczas weekendu na cały tydzień, a następnie mrozić dania. Warto też wykorzystywać mrożone warzywa. Dania możecie przygotowywać w parowarze. Ryż, warzywa oraz porcja ryby – to dobrze zbilansowany posiłek.

Znamy jeszcze lepsze rozwiązanie. W końcu życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Dlatego też warto postawić na catering dla zabieganych. Wystarczy właśnie wybrać zdrowy catering.

Dzięki temu macie pewność, że dania są właściwie zbilansowane, lekkostrawne i do tego różnorodne. Wybierając catering dla zabieganych zaoszczędzicie też czas, który możecie wykorzystać na inne przyjemności czy wypoczynek.

Wypoczynek jest ważny, podobnie jak małe przyjemności

Trzeba również zadbać o higienę snu. Oznacza to, że nie należy chodzić bardzo późno spać, ani też zasypiać przy włączonym telewizorze. Nie można też objadać się przed snem. Jeżeli jesteście głodni, to po prostu napijcie się wody.

Ale wybierając catering nie musicie obawiać się, że nie będziecie się najadać. O czym jeszcze musicie pamiętać? Na pewno o tym, że poza wypoczynkiem należy pozwolić sobie na małe przyjemności.

Gdy macie wolny dzień nie nadrabiajcie sprzątania, lecz wyjdźcie na spacer czy spotkajcie się ze znajomymi. Możecie też wybrać się potańczyć – w końcu to naprawdę świetna zabawa, a przy tym aktywność.

Można dużo pracować i jeszcze zdrowo żyć – to fakt

Jak więc widzicie można zdrowo żyć i przy tym dużo pracować. Wystarczy tylko catering do pracy, spacery czy dojazd do pracy na rowerze. Pamiętajcie też, by rano przygotować sobie smaczną kawę i wypić ją w spokoju.

Lepiej wstać 5 minut wcześniej, by mieć czas na latte – koniecznie przygotowane na bazie mleka owsianego. Jest nie tylko jeszcze smaczniejsze, ale też zdecydowanie zdrowsze. A gdy chcecie się dobudzić, postawcie na cortado. Ale nigdy nie pijcie kawy na czczo. Należy zjeść pożywne śniadanie. Może to być choćby owsianka, bądź też owoce z jogurtem naturalnym.

(Visited 41 times, 1 visits today)