Każdy, rozsądnie myślący człowiek, zdaje sobie sprawę z tego, iż w miarę swoich możliwości powinien zgromadzić jakieś oszczędności, które pomogą mu poradzić sobie w trudnej sytuacji. Oczywiście wiele zależy od naszej sytuacji zawodowej, ale jeśli nasze oszczędności urosną do nieco większych kwot, warto zastanowić się nad ich zainwestowaniem. Jest wiele ciekawych opcji, które mogą nam przypaść do gustu, ale na co powinniśmy się zdecydować? 

Bezpieczeństwo

Jeśli przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie zgromadzonych przez nas pieniędzy, dobrym rozwiązaniem wydaje się być złożenie ich na lokacie bankowej. Nie ryzykujemy wówczas utraty jakichkolwiek środków, jednak musimy się liczyć z tym, iż nasze zyski z takiej inwestycji nie będą duże. Podobnie jest z kontem oszczędnościowym, które również jest oprocentowane, ale na dość niskim poziomie, przez co nie zarobimy na tym rozwiązaniu dużej kwoty pieniędzy.

Innym bezpiecznym sposobem na inwestycję oszczędności jest zakup obligacji skarbowych, które niejako stanowią pożyczkę dla państwa. Tak jak w powyższych przykładach, nie możemy oczekiwać, że taka inwestycja przyniesie duże zyski, ale nie ryzykujemy również zmniejszenia się naszego kapitału. Jedynym zagrożeniem jest bowiem w tym przypadku bankructwo państwa, co wydaje się być mało prawdopodobne.

Zysk

Osobz, którym zależy na powiększeniu swoich oszczędności, również mają wiele możliwości ich zainwestowania. Najbardziej popularne i stosunkowo bezpieczne są chociażby inwestycje w nieruchomości. Oferowane na przykład w Szczecinie mieszkania na sprzedaż Extra Invest mają dobrą lokalizację i mogą być świetną inwestycję jeżeli zdecydujemy się na ich wynajem lub późniejszą sprzedaż. Podobnie jest z innymi nieruchomościami w całym kraju. Wystarczy znaleźć dobre biuro nieruchomości, dzięki któremu uda nam się wykorzystać okazję.

Innym sposobem na zarobienie na naszych oszczędnościach, choć jednocześnie bardzo ryzykownym, jest oczywiście inwestowanie w akcje. Gra na giełdzie, ze względu na częste wahania cen poszczególnych akcji, wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego zdecydowanie nie powinny się tym zajmować osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Oczywiście nasze pieniądze możemy również powierzyć funduszom inwestycyjnym, jednak musimy mieć świadomość tego, iż nawet fachowcy nie zawsze potrafią przewidzieć co stanie się z akcjami następnego dnia. Dlatego takie działania należy dokładnie przemyśleć.

(Visited 244 times, 1 visits today)