Chcesz wydobyć ze swoich pracowników inwencję twórczą? Może to dobry czas na sprawdzenie, jak daleko sięga ich wyobraźnia i zaangażowanie? Świetną okazją, żeby to zrobić będzie event firmowy w stylu PRL. Ci, którzy urodzili się w tamtych latach, z pewnością będą wiedzieć o co chodzi. Natomiast Ci, którym nie było jeszcze dane doświadczyć życia w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, będą mieli jedyną i niepowtarzalną okazję, żeby przenieść się w czasie.PRL-owy outfit i era big beatu

Szukanie kreacji w takim stylu to nie lada wyzwanie, ale za to jaka frajda! Można dowolnie komponować ubiór i dodatki. Im bardziej wyszukane stroje, tym lepszy efekt! Jeszcze większą motywacją do modowego szaleństwa będzie konkurs na najlepszą stylizację wieczoru. W tamtych czasach przeważały garsonki, bufiaste sukienki i męskie kolorowe koszule, często łączone z szerokimi dzwonami. To niepowtarzalna okazja, żeby poczuć się jak bohaterowie filmu Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański”! Na imprezę w stylu PRL należy wybrać także odpowiednią muzykę. PRL to czas rozkwitu tzw. big beat’u, bardzo zbliżonego do zakazanego wtedy rock and roll’a. Na zabawie nie może więc zabraknąć piosenek kultowych zespołów, takich jak: Skaldowie, Trubadurzy, Czerwone Gitary, czy Czerwono-Czarni. Oczywiście muzyk też obowiązkowo powinien się przebrać i być bardziej wodzirejem niż współczesnym DJ-em.

Galareta, sałatka jarzynowa i blok czekoladowy, czyli PRL-owe smakołyki

Event firmowy nie może obyć się bez wyśmienitego jedzenia, ale ten w stylu PRL-u dodatkowo powinien oferować gościom ludowe smakołyki. W tamtych czasach niezwykle popularne były bary mleczne i jadłodajnie, w których posiłki serwowano na metalowych talerzach, przymocowanych do stołu. Sztućce także były na stałe przypięte do siebie łańcuchem i wydawały charakterystyczne dźwięki. Na stołach często gościły takie dania, jak: tatar wołowy z jajkiem i cebulką, ogórki kiszone ze smalcem, galareta z kurzych łapek czy wuzetka warszawska. Warto, żeby te dania znalazły się na stołach gości, choćby w formie przystawek czy dodatków do dań głównych.

Kartki na alkohol

Świetnym pomysłem na atrakcję będzie rozdawanie gościom kartek na alkohol, z których później będą mogli skorzystać w barze. Produktami na kartki nie muszą być tylko wyroby alkoholowe, ale także np. najbardziej popularny napój tamtych czasów – oranżada. Zwykle, gdy idzie się do sklepu, od razu można dostać wszystko, czego tylko dusza zapragnie oraz o wiele więcej. W tamtych czasach tylko niektóre produkty można było otrzymać i to wyłącznie na kartki. Mając znajomości można było kupić coś “spod lady”. Może i Wam się uda?

Event firmowy

Imprezy integracyjne w stylu PRL oraz wiele innych pomysłów pomoże zorganizować Dwór Korona Karkonoszy. W swojej ofercie posiadają wiele różnych planów imprez, które z pewnością przypadną Twojej ekipie do gustu. Posiadają ogromne doświadczenie w organizacji takich spotkań, a co najważniejsze wachlarz pomysłów! Pragniesz przenieść siebie i Twoich pracowników 30 lat wstecz? Nie ma sprawy! Dwór Korona Karkonoszy pomoże Ci w organizacji i przebiegu imprezy.

 

Joanny Kuczun
Artykuł został przygotowany przez Dwór Korona Karkonoszy specjalizujący się w organizacji wesel i imprez integracyjnych.

 

 

.

(Visited 1 732 times, 1 visits today)