Każdy, kto rozpoczyna planowanie swojej łazienki marzeń, musi najpierw zastanowić się, co lepiej wybrać – prysznic czy wannę? Oczywiście, najwygodniejszym rozwiązaniem jest montaż obu tych urządzeń, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Największy dylemat dotyczy osób, mieszkających w blokach, gdzie łazienki są zwykle niewielkich rozmiarów.Prysznic – plusy i minusy

Szybka możliwość odświeżenia i mniejsze rachunki za zużycie wody przemawiają za tym, by zdecydować się na wybór prysznica. Zajmuje on także o wiele mniej miejsca niż wanna, dlatego łatwiej zmieścić go na mniejszym metrażu. Kabiny prysznicowe są zdecydowanie powszechniejsze niż wanny.

Duży wpływ na to ma aktywny tryb życia, prowadzony przez wiele osób. Natrysk pozwala oszczędzać czas na zabiegach higienicznych, dzięki czemu tak często można spotkać go w dzisiejszych łazienkach. Wygodne prysznice są dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które mogą mieć problemy z wejściem do wanny. Modele z głębokim brodzikiem sprawdzają się ponadto w domach, w których mieszkają małe dzieci.

Osoby, planujące zakup kabiny prysznicowej mogą wybierać spośród wielu atrakcyjnych rozwiązań. Producenci oferują bowiem bardzo atrakcyjne kabiny wielofunkcyjne, wyposażone w hydromasaże, sauny parowe czy nawet radio.

Za wyborem praktycznego prysznica przemawia wiele argumentów. Kabiny z natryskiem z pewnością okażą się najlepszym wyborem dla osób, które lubią oszczędzać zarówno czas, jak i pieniądze. Prysznic sprawdzi się również znakomicie w małej łazience, dlatego warto zdecydować się na jego zakup, jeśli ma się do dyspozycji mniejszą przestrzeń.

Wanna – co przemawia za jej wyborem?

Miłośnicy długich, relaksujących kąpieli nie potrafią wyobrazić sobie życia bez wanny. Odpoczynek w towarzystwie puszystej piany to doskonały sposób na odprężenie po ciężkim dniu pracy. Każda łazienka, która odznacza się nieco większym metrażem wręcz prosi się o to, by zamontować w niej wymarzoną wannę.

Na rynku można odnaleźć wiele modeli, wykonanych z naprawdę solidnych materiałów. Obecnie największą popularnością cieszą się wanny, stworzone z akrylu. Dla tych, którzy preferują nieco bardziej oryginalne rozwiązania wspaniałym pomysłem może okazać się wanna szklana, drewniana, kamienna czy też wykonana ze sztucznego marmuru.

Wanna najlepiej sprawdzi się w domu z małymi dziećmi, gdyż kąpanie w niej maluchów jest zazwyczaj wygodniejsze niż w przypadku prysznica. Ci, którzy nie potrafią obejść się bez wanny mimo małej łazienki, wcale nie muszą z niej jednak rezygnować. Wystarczy bowiem zastanowić się nad tym, jak wykorzystać przestrzeń, aby zmieścić w niej upragnioną wannę.

(Visited 536 times, 1 visits today)