Przyzwyczailiśmy się, że rowery musimy pchać do przodu siłą własnych nóg – jazda pod górkę bywała naprawdę męcząca, a jazda z górki sprawiała prawdziwą frajdę. Pokonanie wielu kilometrów nigdy jednak nie było łatwe i mniej wprawione osoby szybko się męczyły – inne zaś rezygnowały z tego sportu, ponieważ rekreacyjna wycieczka zamieniała się w walkę o każdy kolejny metr. Powstały jednak wersje…elektryczne tych maszyn. Czy jeżdżą same? Co warto o nich wiedzieć? 

Elektryczne jednoślady – czyli wspomaganie roweru

Gdy ktoś słyszy hasło „rower o elektrycznym napędzie”, najczęściej wydaje mu się, że taka maszyna nie ma pedałów, tylko jest wersją jednośladowego samochodu, trochę bardziej smukłego od skutera. Wydaje się, że wystarczy siąść i uruchomić sprzęt, by zabrał nas dokąd zechcemy – i to zupełnie bez wysiłku. Fani sportu i aktywnego stylu życia będą zachwyceni na wieść, że wcale tak nie jest! Elektryczne wersje zwyczajnych rowerów nie zastępują siły naszych nóg – po prostu oferują wspomaganie w czasie jazdy, które czyni ją prostszą i przyjemniejszą!

Rower wspomaga proces pedałowania, a zatem w tym samym czasie i z tym samym wysiłkiem co na zwykłym rowerze, jesteśmy w stanie przejechać znacznie dalszą drogę na jego elektrycznej wersji. O ile lżej się nam jedzie? Wyobraźmy sobie, że razem z nami na rowerze pedałuje jeszcze jedna osoba – tak w skrócie można określić pracę silnika.

Jak działa napęd elektryczny w rowerze?

Standardowa moc wspomagania wynosi 250W. Silnik wyposażony jest w baterię, a zatem…trzeba go ładować. Nie trwa to długo – zwykle wystarczą około 2 lub 3 godziny. Wszystko zależy od tego, na jaki silnik się zdecydujemy – a warto wiedzieć, że są różne rodzaje i pewnie będą wymyślane kolejne. Pierwszy rodzaj to silnik znajdujący się w piaście koła, zaś drugi w mechanizmie korbowym – to najpopularniejszy podział. Podsumowując, każdy kto lubi sport, chce jeździć rowerem dalej niż zazwyczaj, albo traktuje go jak podstawowy środek transportu i z racji na odległości chciałby mieć jakąś pomoc w trakcie jazdy, powinien sięgnąć po tą elektryczną maszynę.

Rowery elektryczne Pm BIke są szczególnie dobre – na stronie sklepu można je w dodatku znaleźć w naprawdę rozsądnych cenach. Internetowy sklep rowerowy Pm BIke dysponuje zresztą nie tylko bogatą ofertą rowerów, ale i akcesoriów do nich – jest to zatem świetny sklep dla każdego zapalonego rowerzysty, jak i dla osoby, która dopiero pragnie rozpocząć rowerową przygodę!

(Visited 193 times, 1 visits today)