Sierść i ostre pazury psa to coś, na co muszą uważać jego właściciele.

Dlatego, kiedy w domu mamy psy lub koty to powinniśmy wiedzieć, że będzie to wyzwanie pod kątem aranżacji wnętrz. Kiedy chcemy położyć dywan to powinniśmy się dokładnie zastanowić, jaki spośród typów dywanów mógłby to być. Ważny jest bowiem sam materiał, z jakiego dywan zostanie wykonany. Nie może on być zbyt delikatny. Warto też unikać długiego włosa, gdyż trudno będzie z takich dywanów usuwać zanieczyszczenia.Dobre rozwiązanie dla właścicieli domowych pupili: dywany sznurkowe

Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem dla właścicieli psów i kotów są dywany sznurkowe. Jak już wspomniano, posiadanie dywanu wiąże się z większą dbałością o jego czystość. Domowe zwierzęta, w zależności od pory roku tracą mniej lub więcej sierści. Dlatego, dywany w tym okresie należy częściej odkurzać i trzepać. Każdy dywan ekskluzywny sznurkowy zalicza się do dywanów krótkowłosych, i to właśnie stanowi dobry powód, aby się na niego zdecydować. Można dzięki temu zauważyć, że czyszczenie będzie znacznie prostsze.

Dla przykładu, długowłose dywany Shaggy to takie, z których ciężko będzie usuwać zabrudzenia. Właściciele zwierzaków powinni kierować się zasadą, że im krótsze włosie, tym większa żywotność dywanu. Oznacza to, że gładkie dywany sznurkowe będą bezpieczne dla zwierząt oraz sprawią, że nie będzie trzeba tak często zabiegać o samo czyszczenie dywanu.

Bardzo ważne jest także to, żeby decydując się na dywan w domu, w którym znajduje się zwierzę był to taki model, jaki zalicza się wzorzystych. Ma to również uzasadnienie praktyczne, ponieważ na takich dywanach widać mniej zabrudzeń. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że dywan sznurkowy to taki dywan, jaki sprawdzi się wtedy, kiedy w domu mamy małe gryzonie. Nie ma bowiem ryzyka, że zaplątają się one w dywan. Dywany sznurkowe warto więc też wybierać ze względu na to, że są bezpieczniejsze dla zwierząt.

Co trzeba wiedzieć o dywanach sznurkowych?

SIZAL, czyli dywan sznurkowy zyskuje sporą popularność. Ten typ dywanów wykonany jest z włókna polipropylenowego. Cechą włókna jest to, że przędza jest antyelektrostatyczna, co oznacza, że nie podlega naelektryzowaniu podczas eksploatacji.

Dywany wykonane z tych włókien są uniwersalne, ponieważ tak naprawdę można ułożyć je w każdym pomieszczeniu domowym. Ich główną zaletą jest to, że są praktyczne. Nie jest więc dziwne to, że na ten rodzaj dywanów decydują się właściciele zwierząt domowych.

Poza tym, dywany te odporne są na ścieranie i zużycie, co dodatkowo przemawia za tym, że warto mieć je w domu, w którym jest pies lub kot. Dywany sznurkowe okazują się też dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie chłoną kurzu.

Dywany sznurkowe to jedne z bezpieczniejszych dywanów dla osób posiadających zwierzęta. Psy i koty będą mogły swobodnie bawić się na takim dywanie, a właściciel nie musi przejmować się o to, że nie doczyści zabrudzeń. Kiedy mamy psa lub kota, a chcemy mieć też w domu dywan to okazuje się wobec tego, że wcale ze swoich wnętrzarskich inspiracji nie musimy rezygnować.

(Visited 856 times, 1 visits today)