Dywany SHENNY to delikatne dywany, wykonane z wiskozy, imitujące swoim wyglądem jedwab. Ich awangardowe wzory oraz wysoka jakość wykonania to gwarancja tego, że wnętrza, w jakich znajdzie się konkretny model od razu zaprezentują się bardziej ciepło, miło i estetycznie. Należy jedynie większą uwagę zwrócić na to, jak o dywan taki zadbać.

Estetyka tkwiąca we frędzlach

Każdy dywan SHENNY jaki zalicza się do cienkich dywanów z frędzlami należy czyścić regularnie. Najważniejsze bowiem jest to, aby sam dywan nie stracił blasku oraz żeby frędzle były w nienaruszonym stanie. Warto więc na bieżąco usuwać z nich wszystkie zabrudzenia i zadbać o to, aby frędzle raz na jakiś czas rozczesać.

Oczywiście, nie chodzi o to, by były całkowicie gładkie, lecz o to, by nadać im wyglądu jakby były nowe. Dywany z frędzlami to dywany efektowne, jednak ważne jest też to, aby zadbać o nie na sposób szczególny. Każdy taki dywan zazwyczaj znajduje się w pomieszczeniu reprezentatywnym, jakim jest salon, czy jadalnia.

We wnętrzach klasycznych dywan SHENNY najbardziej spełnia wszystkie swoje zadania użytkowe, a naturalne wzory idealnie oddają naturę takich pomieszczeń. Te miejsca są też jednak bardzo często eksploatowane i właśnie dlatego należy zadbać o to, by umieszczone w nich dywany były regularnie czyszczone.

Odkurzanie dywanu to podstawa, a kiedy chcemy go wyprać to również powinniśmy pamiętać o tym, aby robić to przy użyciu specjalistycznych środków, które nie zniszczą wiskozy, zaliczanej do materiałów wysoce podatnych na uszkodzenia i zabrudzenia.

Nic dziwnego, że dywan SHENNY jest więc dedykowany osobom, które wiedzą, jak dbać o czystość i estetykę w wystroju wnętrz.

Specjalna troska o dywany z frędzlami

Dywany można czyścić w domu, używając odkurzacza Można też zdecydować się na to, aby dywan oddać do profesjonalnej pralni. Jeżeli mamy dywan z frędzlami to cyklicznie powinien znaleźć się w pralni, gdzie frędzle zostaną osuszone w taki sposób, aby przypominały naturalne ułożenie.

Wiskoza określana jako sztuczny jedwab tkana jest na bawełnie, w związku z czym bez problemu można ją prać. Co ciekawe, dywany SHENNY dają inne odczucia wizualne, w zależności od tego, w jaki sposób są ułożone. Ich projekt jest na tyle ciekawy, że dywany te poleca się osobom lubiącym eksperymentować z wystrojem wnętrz.

Dywany SHENNY do dywany pięknie się prezentujące, pozornie niewymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Natomiast, to, że wykonane są z miękkiego materiału oraz posiadają frędzle powoduje, że należy o nie zadbać szczególnie.

Jest to jednak opłacalne, ponieważ kiedy tylko będziemy dbać o gładkość frędzli i czystość dywanu to od razu wprowadzi on w naszych wnętrzach poczucie dużej estetyki oraz lekkości. Dekoratorzy wnętrz polecają ten typ dywanów do pomieszczeń wystylizowanych minimalistycznie, o spokojnym wybarwieniu.

Ich spora elegancja nada większej klasy w każdym miejscu. Oczywiście, warto oddawać je cyklicznie na czyszczenie do profesjonalnej pralni. Wtedy będą nas cieszyć walorami wizualnymi przez wiele lat.

Zobacz sklep z dywanami 7kd.

(Visited 1 001 times, 1 visits today)