Stosowanie druczków samokopiujących jest wygodne i oszczędza czas, ponieważ pozwala na natychmiastowe wydanie dokumentów bez konieczności czekania. Są też uniwersalnym przyborem papierniczym w różnych branżach, także w tych, gdzie nie można wykonać kopii elektronicznej, a ich zaletą jest to, że są one trudniejsze do podrobienia niż kiedykolwiek inne.Czym są druki samokopiujące i jak powstają?

Papier do kopiowania istnieje od dawna, ale dopiero od niedawna wprowadzono istotne innowacje w sposobie ich tworzenia. Pierwotny proces obejmował metody mechaniczne, takie jak użycie drukarek igłowych, które tworzyły łatwo kopiowaną wersję na materiale najwyższej jakości poprzez pokrycie arkuszy barwnikami, zawierającymi mikrokapsułki.

Jednak dzisiejsze papiery do kopiowania wykorzystują zamiast tego reakcje chemiczne. Jeden rodzaj powoduje kontury wokół tekstu, podczas gdy inny sprawia, że cokolwiek napiszesz, wyjdzie znacznie ciemniejsze, niż normalnie.

Najważniejsze jednak jest to, aby znaleźć takie papiery czy też druki, które będą w stanie skopiować każdy zapisany tekst. Już teraz przekonaj się, jakie są obecnie najpopularniejsze rodzaje druków samokopiujących i do czego warto je wykorzystywać w codziennym życiu oraz oczywiście we własnej firmie.

Rodzaje druków samokopiujących

Druki samokopiujące są wszechstronne i łatwe w użyciu. Dzięki nim wszystkie strony w bloku mogą być zawsze idealnie identyczne (profesjonalnie nazywa się to multikopią). Do tego też w jednym miejscu znajduje się także oryginał. Możesz zakupić kopie w różnych kolorach.

Bardzo popularnym wyborem w małych i dużych firmach jest sięganie po arkusze, które są sklejone razem z tekturowym podkładem. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie kopie i kolejne kartki są bezpieczne. Chcesz zyskać jeszcze bardziej profesjonalny druk samokopiujący? W takim razie możesz zdecydować się na produkty wykonane z twoim logo.

Zastosowanie druków kopiujących w firmie i nie tylko

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy pracujesz w małej lub dużej firmie, bloczki samokopiujące mogą zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. Tak naprawdę niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednej kopii, czy większej liczby, druki samokopiujące zagwarantują Ci to wszystko.

Zyskaj wygodę i zwiększ produktywność, aby nie trzeba było już np. często wypisywać podobnych druków w ramach różnych projektów w różnych okresach. Zatem możesz z nich skorzystać także w swoim domu, aby poprawić organizację.

(Visited 22 times, 1 visits today)